Fiber Katkılı GRC

Fiber katkılı GRC, günümüzde en çok tercih edilen yeni nesil dış cephe sistemidir. İnşaat sektöründe ayrı bir yere sahiptir. Uzun yıllardır ülkemizde yalıtım ve dış cephe tasarımı için ayrı ayrı uygulamalar yapılmasına ihtiyaç duyulurken, GRC kullanılmaya başlanması ile ikisini tek bir uygulama çatısı altında birleştirmek mümkün hale gelmiştir. Bir çok açıdan avantajı olan, düşük bütçelerle daha yüksek verim alınabilmesine olanak tanıyan, modern şehirlerin inşasında büyük rol oynayarak sektörü ileriye taşıyan, yapılara değer katan ürün ve hizmetlerinizi gelin yakından inceleyelim. Bu yazımızla sizlere bu ürünün tanımını, getirdiği çığır açan yenilikleri, sağladığı avantajları, diğer bütün teknik konuları enine boyuna aktarmaya çalışacağız.

İçeriğinde beyaz çimento, silis kumu, bir takım özel kimyasallar, cam elyafı bulunduran, esnek, dayanım oranı yüksek, depreme ve yangına dayanıklı yeni nesil beton panellere verilen isimdir. Günümüzde bir çok yapıda tercih edilmesi, sağladığı benzersiz estetik tasarım sayesinde oldukça talep görmekte ve popülerliği de gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Yalnızca yapıların dış yüzeyinde değil, çevre düzenlemeleri başta olmak üzere daha bir çok dalda kullanımı mümkün olup, bu alanlarda da karşımıza sıkça çıkmaktadır. Talebin yoğunlaşması ile hızla büyüyen bir sektör halini almıştır. Yaklaşık kırk yıl öncesinde gelişmiş ülkelerde kullanımına başlanan paneller, ülkemizde son on yıldır kullanılmaya başlansa da hızla büyük bir pazar geline gelmeyi başarmıştır.

Bir mühendislik çalışmasının eseri olması sebebiyle, oldukça teferruatlı süreçlerin titizlikle hazırlanmasıyla üretilir. Günümüzde üretimi için ihtiyaç duyulan aşamaların en başında teknik incelemeler gelir. Mimari proje üzerinde ve şantiye sahasında yapılan analizler sayesinde elde edilen bilgiler, işin akışını şekillendirir. Bilgisayar ortamında cephe tasarımları yapılır, müşteriye sunularak direktiflere göre son şekli verilir. Sonrasında ihtiyaç duyulan panel, silme, harpuşta gibi ürünler için döküm kalıpları hazırlanır. Güçlendirici çelik karkas sistemiyle aynı anda, koordine biçimde yürütülür. İki bileşenin bir araya getirilmesinin ardından püskürtme yöntemiyle döküm evresine geçilir. Sağlıklı sonuç alabilmek için kuruma süresi hesaplanır, tespit edilen süre sonunda kalıplardan çıkarılan ürünler şantiyeye sevk edilmeye hazır hale gelmiş olur.

Sağladığı Avantajlar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere izolasyon ve dış tasarımın tek bir uygulama ile kullanıma sunulabiliyor olması, GRC panellerin en büyük getirilerinden bir tanesidir. Binalarda uygun cephe sistemlerinin kullanılması halinde ısı kayıplarının önüne geçilerek yazın serin kışın ise sıcak ortamlar kazanılmış olur. Bunu sağlamak için eskiden mantolama uygulamaları yapılmaktaydı, kıyaslama yapıldığında daha maliyetliydi. Bir diğer önemli kazanımı ise su, nem ve diğer dış etkenlerin yaşam alanlarımıza verdiği zararı neredeyse ortadan kaldırmasıdır, yapıyı korunaklı hale getirmesidir. Bu unsurlardan etkilenmeyen, uzun ömürlü, ferah mekanları kullanımımıza sunmaktadır. Bilindiği üzere deprem kuşağında olan ülkemizde yapıların daha esnek bir şekle büründürülmesi gerekmektedir. Ürünlerimiz esnek yapıları sayesinde bunu sağlamakta ve depreme dayanım oranlarını ciddi anlamda arttırmaktadır. Diğer alternatiflere göre fiber takviyeli cephe, meydana gelebilecek yangınlarda, yanmaz sınıftaki malzemelerle imal edildiği için yayılmayı engelleyecek yönde katkı sağladığı yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkarılmıştır.

İstanbul'da Ekonomik Fiyatlar

Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin en iyi kalitede, mümkün olan en makul rakamlarda olmasını isteriz. Konuya ilişkin genel politikamız budur. Ancak size burada cephe fiyatları hakkında net bir rakam verebilmemiz mümkün değildir. Çünkü her proje kendi içerisinde farklı detaylar ve zorunluklar barındırır. Örneğin kalıp maliyetleri farklılık gösterebilir, dolayısıyla total rakamda değişkenlik yaşanabilir. İşte bu yüzden net bilgi için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Yapacağımız incelemelerin ardından en kısa süre içerisinde fiyat teklifimiz tarafınıza iletilecektir.

Sizlere kesintisiz destek verebilmek adına kurmuş olduğumuz çağrı merkezimizi aradığınızda GRC hakkında merak ettiğiniz tüm konularla ilgili bilgi edinebilir, projenizin yerinde ücretsiz incelenmesi ayrıcalığından yararlanmak için uzman müşteri temsilcilerimizden randevu alabilirsiniz.

prekast

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir