Tarihi Eser Restorasyonu

Kültürümüzün değerli yapıları ve geçmişin bizlere emanet olarak bıraktığı el emeği göz nuru yapılar uzun zamandır yıkılmadan o zamanın teknoloji şartlarıyla üretilen ve bu zamanki şartlarla üretilen yapılarla güç olarak yarışmakta ve yeni nesil yapılardan daha kaliteli iş anlayışı, mimari, statik, göresel konularında da yeni yapılara inşaatçı deyimiyle taş çıkartıyorlar. Tarihi eser restorasyon ve eski bina yenileme işleri çok zor işlerdir. Bu nedenle bizlere bırakılan bu emanet eserleri kültürümüzü anlatan eski yapılarda kullanılan sistemleri, mimari özellikleri, statik özellikleri göz önünde adeta ders verir gibi durmasını sağlamak için bu eski ve değeri çok yüksek yapılara sahip çıkıp hasar görmüş olan yerlerini yada komplesini restorasyon uygulaması ile yenileyip yüzyıllarca ayakta durabilmelerini sağlamaktır birincil görevimiz.

Tarihi Eser Restorasyonu

Tarihi Eser Restorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Tabi ki bu çalışmalar esnasında restorasyon için hazırlanmış özel alet ve edevatlar kullanılmamalı çünkü diğer alet ve edevatlar çok ciddi şekilde kesin zarar verecektir. Diğer yandan yine hasar görmemeleri için iş güvenlik en üst seviyede ve kaliteli malzemeler ile donatılmalıdır. Mono Prekast tarihi eser restorasyon uygulamalarında cam elyaf takviyeli prekast sistemlerini uygulamak için gerekirse yerinde cepheden kalıp, model, şekil ve ölçülerini alarak tıpa tıp aynı şekli dokuyu ve görünümü elde etmek için gerekli tüm uygun kalıplar elde edilir. Kalıp imalatının ardından dökümü yapılan kalıptan çıkarılan prekast parçanı alınan ve eski yapıdaki tüm görünüşlerle tıpa tıp aynısını elde ettiğimizi sahada sizlerde görmüş olacaksınız. Bu kalıp üretimlerinde sorunsuz olumlu sonuçlar elde etmek ve Mono prekast olarak maliyeti en alt seviyede tutabilmek için bu denli restorasyon işlerinde kullandığımız kalıp malzemesi olan kauçuk yada silikon kalıp malzemeleridir.

Mono Prekast olarak ölçümlerimizi herhangi bir sorun olmaması ve tarihi eserin yapısını bozmamak adına tüm ölçümlerimizi eserlere zarar vermeyen üç boyutlu lazer cihazlarla alarak daha sağlıklı röleveler alırız. Tarihi eser ve eski bina yenileme işleri en iyi derecede dikkat ve titizlik gerektiren ve en zor işlerdir biz bu işlerde deneyim kazanarak restorasyon işlerini Mono Prekast olarak prekast malzemeleri ile çok daha basit hale getirdik. Siz değerli müşterimizin dikkat etmesi ve gerçekten restorasyon işinde çalışacağınız partnerleri doğru seçmelisiniz aksi takdirde yapıya çok ciddi zararlar verilebilir.

  Binanızın dış cephe kaplamalarında, esnek, kırılmaz, yanmaz, suya dayanıklı, rüzgar ve dış sesten uzak, kaliteli ve yaratıcı bir dış cephe kaplaması için hemen bize ulaşabilirsiniz.

  Adres

  CUMHURİYET MAH. ŞEHİT TURAN CAD. NO: 5 -7B
  ÇEKMEKÖY/ İSTANBUL

  Telefon

  0216 606 2803

  E-posta

  [email protected]