Prekast Cephe Kaplama Süreçleri

prekast cephe kaplama Binalarının dış cephelerini prekast cephe kaplama sistemleri ile kaplamak isteyen kişiler öncelikle bu işlemlerin her zaman için profesyoneller tarafından belli aşamalar ile yapılması gerektiğini bilmelidirler. Yapılacak olan küçük bir hatanın sonuçların büyük olabildiği bu alanda özellikle projelendirme işlemlerini yapan kişilerin çok dikkatli ve risksiz bir şekilde çalışmaları gerekmektedir. Bu işlemlerde şu aşamalar ile ilerlendiği takdirde kaplama işlemleri istendiği gibi sonuçlanabilmektedir;

 • Projelendirme
 • Kaplama malzemesi üretimi
    • Montaj
    • Silikon çekme ve temizlik yapma
    • Boyama

Prekast Cephe Kaplama Sistemleri İle Kalıcı Etkiler

Binalara çok hoş bir görünüm kazandırdığı gibi aynı zamanda ısı yalıtımı konusunda son derece ciddi bir fayda göstermekte olan bu kaplama seçeneğinde öncelikle yetkili bir kişi binayı incelemeli ve yapılacak işlemler hakkında bir proje hazırlanmalıdır. Binanın ebatları, cam sayları veya buna benzer konularda gerekli bilgileri elde edip projelerini hazırlayan bu kişiler daha sonra üretim aşamasına gerekli bilgileri verip kaplama malzemelerinin üretilmesini sağlamaktadırlar.

Projelerde yer alan bilgilere tam olarak uyulması gerekmektedir. Bu aşamada yapılacak basit bir hata bile sonuçların istenenden çok farklı olmasına neden olmaktadır. Prekast kaplama malzemeleri doğru bir şekilde üretildikten sonra hızlı bir şekilde montaj aşaması başlamaktadır. Ürünler tam da olması gereken yere ve en sağlam şekilde monte edilmelidir.

Cephe Kaplama Konusunda Doğru Seçim

Montaj sırasında aynı zamanda gerekli güvenlik önlemleri de alınmalı ve kesinlikle bu konuda taviz verilmemelidir. Özenli bir şekilde yapılan montaj işlemlerinden sonra ek yerlerinde silikon çekilip sertleşmesi beklenmeli ve daha sonra temizlik işlemleri yapılarak montaj aşamasına son verilmelidir. En son olarak da kişilerin kendi zevklerine göre seçecekleri renklere göre boyama işlemleri yapılmalı ve işlemler tamamlanmalıdır.

Tüm bu aşamalar içinde en önemli olan projelendirme aşamasıdır. Milimetrik bir şekilde hesap yapılması gerektiği için sonraki aşamalarda belli olacak hataların geri dönüşleri olmayabilmektedir. Bu sebeple prekast cephe kaplama işlemleri hakkında hizmet almak isteyen kişiler her zaman en güvenilir kişi veya kurumları seçmelidirler.

Daha geniş bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Yorum Yaz