Cephe Kaplama

Yapılarda binaların kaba inşaatlarından sonra binanın örtünmesini sağlayan görsellik ve estetik katan aynı zamanda sıcak ve soğuk tüm doğa ve mevsimlik afetlerden koruyan adeta binayı çürümesine karşın izole sistemleri ile koruyan  nasıl göründüğü hakkında satış rakamlarını bile çok olumlu yada olumsuz etkileyebilecek inşaat alanındaki en büyük örtü olan cephe kaplama ürünü ve bunun hangi dış cephe kapla ürünü olduğuna özen gösterilmesi gerek. Bu sebepten inşaat firmalarının bir çoğu bu anlamda dış cephe kapalama larına son derece önem vermelidirler.

Neden mi ?

Satış: Ülkemizin şuanda bulunduğu ekonomik zorluklarda bile insaların zor şartlarda kazanıp bir yatırım yapma seçenekleri olduğundan dolayı aslında baya araştımacı oldukları gözlemlenmiştir, aslında buda firmalar arası kalite rekabetine yol açmış ve haklı bir sebeptir. Bu sebepten ötürü satabilmek için Görselliğin muhteşem ve göz alıcı olması şarttır.

Doğal afetlere karşı dayanıklılık: Cephelerde kullanılan ürünler ve  çeşitlerin artması ile firmalar kalite gözetmeksizin maliyet anlamında en uygun malzemeyi tercih ederek aslında doğal afetlere karşı dayanımlı malzemeyi seçmeyi unutmaktadırlar, Precast cephe sistem ve modelleri aslında cephede en dayanımlı ve en kaliteli üründür.

Başakşehir PrekastIsıtma ve soğutma: Cephe kaplama ürünün kalitesi çok önemli ısıtma ve soğutmalarda bu etken çok fark göstermektedir. Neden mi cephe ürünlerinin bir diğer tercih sebebininde yapı firmalarının aslında müşterilerinin ceplerini düşünmeleri doğrultusunda olmalı çünkü cephede kullanılan dayanımı yüksek olmayan kaplama ürünlerinin kışın içinde yaşanılan konutu yada herhangi bir meskenin doğru koşulllarda ısıtmadığını birçok defa tespit ettik; Keza çok defa yazın soğutma sistemlerindede aynısı görülmektedir. Prekast cephe kaplama malzemesinde bu problem tamamen çözülmektedir  teknik test sonuçlarındada bu aşikar bie şekilde gözler önündedir. ( Test sonuçları yukarıda bilgilerinize sunulmuştur)

GRC dış cephe kaplama uygulamalarıyla öne çıkan prekast ürünlerini tercih ettiğinizde bir çok noktada ayrıcalıklara sahip olursunuz. Elde ettiğiniz bu avantajlar hem projenizi daha hızlı tamamlamanızı hemde maliyetlerinizi minimal düzeyde tutmanızı sağlar. İşe başlarken maliyet analizi yaptığınızda prekastın çok daha akıllıca bir yatırım olduğunu görürsünüz. Tuğla yada ytong ile dış duvar örme ihtiyacınızı ortadan kaldırır. Yüzeye sıva yada yalıtım gibi gider kalemlerini de düşebilirsiniz. Çünkü kendinden yalıtımlı panellerimizi seçtiğinizde bunların hepsini tek bir kalemde gerçekleştirebilirsiniz. Prekast, şantiyenin başlangıcından itibaren koordine şekilde işleyen bir süreçtir. Tasarımın yapılması, şantiye sahasında ölçümlerin gerçekleştirilmesi, üretime başlanması gibi konular doğru bir planlama ile yapılırken, zamanı en verimli şekilde kullanabileceğiniz şekilde optimize edilir. İşin ilerleyen evrelerinde her şeyin sizin istediğiniz doğrultuda şekillendiğini gözlemlersiniz.

Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Avrupa Ve TSE Standartlarında Üretimİnşaat’ larda yapılan cephe çalışmalarında hangi mazleme ile yapılacağı maliyet analizi ve satış odaklı düşündüğünüzde prekast cephe elemaları birinci tercihiniz olacaktır.Neden mi : Diğer cephe sistemlerinden ziyade prekast cephe işlemi anlaşma sonrası şantiye keşfi ve kaba inşaat rölevesi alınarak kaba inşaattaki tüm hataları giderme odaklı üretim projesi hazırlayarak ve aynı zamanda satış ve inşaatın olduğu bölgenin siluetine uygun tasarımlar sonrası fabrikada hazırlanan elemanlar şantiyede tam güvenlik ekipmanları ile donatılmış ekipler tarafından aplikasyon yaparak dikkatle montaj işlemi yapılır. Diğer firmalar yada cephe elemanları hiçbir işlem yapmadan iskele kurup hemen uygulama işlerine geçtikleri için bir çok sorun izolasyon görüntü bozukluğu ve cephlerde yamukluklar görmenize neden olur çünkü prekast harici tüm ürünler aplike ve ölçülendirme sistemlerine aykırı üretilmektedir.

Cephe Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Dünya genelinde birçok cephe kaplama sistemleri var ancak bu ürünler prekast kadar cephelere uyum sağlamakla beraber doğal afetlere karşı da dayanıklı değiller.

 

Yapıların Yalıtım İhtiyaçlarının Karşılanması

Bir bina hangi amaçla kullanılacak olursa olsun çeşitli yalıtım uygulamalarının gerçekleştirilmesi, içerideki yaşam kalitesini ve konforunu doğrudan etkiler. İşte bu yüzdendir ki yeni inşa edilen yapılarda bu hususa ayrıca özen gösterilir. Su, ısı, ses izolasyonu için geçmişte farklı yöntemlere başvurulurken, günümüzün en modern cephe uygulaması olan prekast sayesinde hepsi tek bir çatı altında birleştirilir. Mevsimsel şartların binaya nüfuz ederek çürümeye ve zayıflamaya yol açmaması için panellerin derz aralıklarına silikon uygulaması yapıyoruz. Uzun yıllar boyunca görevini yerine eksiksiz biçimde getireceği için yapı sağlamlığını koruyabilmektedir. Enerji maliyetlerinin düşürülmesi, kışın sıcak, yazın ise serin mekanlara sahip olmak için ısı izolasyonuna ihtiyaç duyulurken, geleneksel yöntemler oldukça masraflıdır. Halbuki GRC sayesinde bunun için hiç bir ek maliyeti göz önüne almanız gerekmez. Aynı zamanda belirli oranda ses geçişini azalttığı için, daha huzurlu ve sessiz iç mekanlara sahip olmanızın önündeki bütün engeller kalkar.

Prestijli ve Modern Yapılara Sahip Olmak Artık Çok Kolay

Günümüzde konut ihtiyacının karşılanması için inşaat sektörü hummalı bir çalışma içerisindedir. Aralıksız olarak yeni konutlar inşa edilirken bireysel yada ticari amaçlarla kullanılacak bu dairelerin estetik açıdan daha ön planda ve tercih edilebilirliği yüksek bir hal alması da oldukça önemli bir husustur. Müteahhitler ve bina sahipleri satmak yada kendileri kullanmak için olsa dahi prekast cepheli yapıların daha zengin bir görünüme sahip olduğunu bilirler. Dış görünümde yatırımlarını bu yönde şekillendiren hemen herkes, karşılığını fazlası ile almaktadır. Zira daha değerli ve prestijli bir binaya sahip olurlar.

Prekast Cephe kaplama uygulamalarımızla sizlere kazandırdıklarımız elbette bunlarla sınırlı değildir. Ayrıcalıklı dünyamızı tercih ettiğinizde yerinde ücretsiz keşif ve bilgisayar ortamında üç boyutlu projelendirme işlemleri için hiç bir bedel ödemezsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun yüksek kaliteli projeler için yanınızdayız. Daha geniş bilgi edinmek için çağrı merkezimizi arayarak uzman müşteri temsilcilerimizle ile dilediğiniz an görüşebilirsiniz.

 

Yorum Yaz