Prekastın Sağladığı Avantajlar

Şehirlerimizin modern yapılarında, eski yapıların restorasyonunda ve peyzaj gibi daha bir çok alanda popülerliği her geçen gün biraz daha artan prekast cephe sistemlerinin, alternatiflerine göre sağladığı avantajlar ve getirileri saymakla bitmez. Yapıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ek harcamalar yapılmasına gerek bırakmadan hepsini tek bir çatı altında toplayarak oldukça pratik çözümler sağlayan ürünlerimizi, gelin bu boyutu ile yakından inceleyelim.

Silis kumu, beyaz çimento, cam elyafı ve özel bir takım yapı kimyasallarının bileşiminden oluşan beton türevi paneller sağlamlık açısından en güvenilir seçenektir. Esnek bir yapıya sahip oluşu, deprem tehdidi içerisindeki ülkemizde tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Gerekli hallerde belirli sınırlar çerçevesinde esneyebiliyor oluşu, yüzeysel çatlakların oluşumunu engellemektedir. A1 yanmazlık sınıfındaki malzemeler ile üretildiğinden dolayı yangına karşı dayanım süresi de oldukça uzundur.

Prekast ve Yalıtım Seçenekleri

Binaların en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi su izolasyonu uygulamalarıdır. Yağmur, kar gibi doğa olaylarından etkilenen yapılar taşıyıcı kolonları ve temeli başta olmak üzere bir çok noktası paslanmaya ve aşınmaya bağlı mukavemet kayıpları yaşar. Bu da ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkarak kullanım ömürlerini azaltır. Prekast cephenin sağladığı su yalıtımı sayesinde bu soruna kökten bir çözüm getirilmiş ve hatta artık bir problem olmaktan çıkmıştır. Isı yalıtımı noktasında da tamamen talebe ve ihtiyaçlara göre imalat esnasında uygulana izolasyon malzemeleri ile oldukça verimli sonuçlar almak mümkünken; belirli oranlarda ses yalıtımı da sağlanabilmektedir.

Alan Kazandıran Seçenekler

Diğer cephe çözümlerinde bir dış duvar ihtiyacı bulunmaktadır. Dıştan örülen duvar sonrasında geren uygulamalar yapıldıktan sonra dekor ve renk seçenekleri uygulanarak işlem tamamlanır. Grc panellerde ise iç duvara ihtiyaç duyulmaz. Zira diğer bütün gereklilikleri üzerinde barındırır. Netice olarak iç mekanda fazladan alan kazandırırken başka harcamalar yapmanıza gerek kalmayarak büyük bir külfetten kurtarır. Bu detaylar göz önüne alınmadığında prekast fiyatları yüksek gibi görünürken, bütün maliyet hesapları yapıldığında aslında en ekonomik seçenek olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Diğer yandan bakım masraflarının oldukça düşük oluşu, sınırsız tasarım seçenekleri ve yaşam alanlarımıza değer kazandırıyor oluşu da sağladığı diğer avantajlar arasında yer almaktadır. Dilerseniz çağrı merkezimizdeki uzman müşteri temsilcilerimizden kapsamlı bilgi alabilir yada randevu talep ederek adresinizde kapsamlı bilgilendirme ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

Yorum Yaz