GRC Nedir?

GRC, prekast sektörünün en çok anılan ve duyulan teknik terimleri arasında yer almaktadır. Glassfibre Reinforced Concrete yani cam elyafı donatılı beton olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Çimento, cam elyafı ve bir takım yapı kimyasalların karışımından elde edilen bu beton tipi, oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bilinen geleneksek betonlara nazaran basınç, bükülme ve çarpma dayanımlarının oldukça yüksek oluşu, günümüzde bina cephelerinde oldukça fazla tercih edilen bir seçenek olarak karşımıza çıkmasını sağlamış, daha zengin tasarımlara zemin hazırlamıştır. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde prekast uygulamalarını tercih etmek, atılabilecek en akıllıca adımlardan bir tanesidir. Zira, dış duvar ihtiyacına gerek kalmadan binalara binecek olan fazla ağırlığı ortadan kaldırırken, hafiflik avantajıyla birlikte sağlamlığı da beraberinde getirmektedir. Yapılan testler sonucunda GRC panellerinin depreme diğer beton sistemlerinden daha uzun süre dayanabildiği görülmüştür.

GRC Betonun Ülkemizde Kullanımı

ABD ve Avrupa ülkelerinde 1970 yıllarından bu yana kullanılan GRC paneller, ülkemizde son 10 yıldır artan bir seyirle kullanılmaya başlanmıştır. Hızla gelişen ve büyüyen şehirlerimizdeki modern yapılara daha estetik görünüm kazandırabilen ve sınırsız tasarım seçeneği olan bu çözümleri, artık konut, iş merkezi, otel ve benzeri bütün yapı tiplerinde görmeye alıştık.

Şirketimiz üretim tesislerinde özel teknik ve kimyasallar kullanarak uzman kadrosu ile müşterilerine özel üretim gerçekleştirmektedir. Yıllardan bu yana edindiğimiz birikimi bütün projelerimizde kullanarak sektörün öncü kuruluşlarından bir tanesi konumuna ulaştık. Müşterilerimize sunduğumuz ayrıcalıklar ve özel hizmetler ile prekast cephe denilince zihinlerde canlanan ilk firmalardan bir tanesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz GRC beton sistemlerini başta ülkemizin bütün bölge ve illerine, en uzak noktalara kadar ulaştırmaktayız. Hizmet ağımızı her geçen gün genişletirken, prekastı yaşam alanlarımızın neredeyse tamamına entegre ediyoruz. Yalnızca yapıların cephelerinde değil, peyzajdan diğer bütün mimari dallara kadar ihtiyaçlarınıza profesyonel hizmetler sunuyoruz. Çağrı merkezimizi aradığınızda sizi adresinizde ziyaret etmek üzere randevu alıyor ve uygulama yapılacak alanı uzman müşteri temsilcilerimiz ile inceledikten sonra sizlere gereken teknik bilgileri sunuyoruz. İkinci aşamada üç boyutlu cephe tasarımları hazırlıyor ve bu evrede sizin fikirlerinize öncelik vererek tasarımın beklentilerinizi karşılayabilecek biçimde şekillenmesini sağlıyoruz. Üretimi tamamlanan ürünlerimizin uygulamasını yaptıktan sonra sorunsuz teslim ediyoruz. Size yalnızca bizi tercih edip profesyonel hizmetin keyfini sürmek kalıyor. Ayrıcalıklı dünyamızla tanışmak için hemen arayın.

Yorum Yaz