GRC Nedir?

grc nedirGRC, prekast sektörünün en çok anılan teknik terimleri arasında yer almaktadır. Glassfibre Reinforced Concrete yani cam elyafı donatılı prekast beton olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Çimento, cam elyafı ve bir takım kimyasalların karışımından elde edilen bu beton tipi, oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bilinen geleneksek betonlara nazaran basınç, bükülme ve çarpma dayanımlarının oldukça yüksek oluşu, günümüzde bina cephelerinde oldukça fazla tercih edilen bir seçenek olarak karşımıza çıkmasını sağlamıştır. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde prekast uygulamalarını tercih etmek, atılabilecek en akıllıca adımlardan bir tanesidir. Zira, binalara binecek olan fazla ağırlığı ortadan kaldırırken, hafiflik avantajıyla birlikte sağlamlığı da beraberinde getirmektedir. Yapılan testler sonucunda GRC panellerinin depreme diğer beton sistemlerinden daha uzun süre dayanabildiği görülmüştür.

GRC Betonun Ülkemizde Kullanımı

ABD ve Avrupa ülkelerinde 1970 yıllarından bu yana kullanılan prekast paneller, ülkemizde son 10 yıldır kullanılmaya başlanmıştır. Hızla gelişen ve büyüyen şehirlerimizdeki modern yapılara daha estetik görünüm kazandırabilen ve sınırsız tasarım seçeneği olan bu çözümleri, artık bütün yapı tiplerinde görmekteyiz.

Şirketimiz üretim tesislerinde özel teknik ve kimyasallar kullanarak uzman kadrosu ile müşterilerine özel üretim gerçekleştirmektedir. Yıllardan bu yana edindiğimiz birikimi bütün projelerimizde kullanarak sektörün öncü kuruluşlarından bir tanesi konumuna ulaştık. Müşterilerimize sunduğumuz ayrıcalıklar ve özel hizmetler ile prekast cephe denilince zihinlerde canlanan ilk firmalardan bir tanesiyiz.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz GRC beton sistemlerini başta ülkemizin bütün bölge ve illeri olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine ulaştırmaktayız. Hizmet ağımızı her geçen gün genişletirken, prekastı yaşam alanlarımızın neredeyse tamamına entegre ediyoruz. Yalnızca yapıların cephelerinde değil, peyzajdan diğer bütün mimari dallara kadar ihtiyaçlarınıza profesyonel hizmetler sunuyoruz. Çağrı merkezimizi aradığınızda sizi adresinizde ziyaret etmek üzere randevu alıyor ve uygulama yapılacak alanı uzman müşteri temsilcilerimiz ile inceledikten sonra gereken teknik bilgileri sunuyoruz. İkinci aşamada üç boyutlu tasarımı hazırlıyor ve bu evrede sizin fikirlerinize öncelik vererek tasarımın beklentilerinizi karşılayabilecek biçimde şekillenmesini sağlıyoruz. Üretimi tamamlanan ürünlerimizin uygulamasını yaptıktan sonra sorunsuz teslim ediyoruz. Size yalnızca bizi tercih edip profesyonel hizmetin keyfini sürmek kalıyor.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir