Fiber Takviyeli Beton

Ülkemizde fiber takviyeli cephe ürünlerinin kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır. Binaların beton cepheleri, endüstriyel alanlar, peyzaj ve çevre düzenlemeleri gibi hayatı şekillendiren ihtiyaçların karşılanmasında önemli rol oynar. Fiber beton, içerisindeki özel katkı maddeleri sayesinde çatlamayan, esnek bir özelliğe sahiptir. Sağladığı avantajların en başında bu gelse de elbette bu kadarla sınırlı değildir. Esneyebilen, depreme, darbelere ve sarsıntıya dayanıklı bir dış görünüm hayal edin. Geleneksel uygulamaların başında gelen mantolama, kompozit gibi ürünlerin böyle özellikleri yoktur. Hatta dolu gibi hava olayları esnasında zarar görerek ciddi masraflara sebebiyet verebilir. Halbuki fiber takviyeli beton size konuyla ilgili ciddi rahatlık sağlar. Prekast Cephe Kaplama Kısa bir süre önce ülkemizde meydana gelen dolu hadisesinde bir çok bina zarar görmüş, yapı sahiplerine ciddi maliyetler çıkmıştır. GRC ile uygulama yapılan binalar ise sağlamlığın korumayı başarmıştır.

Beton türevi oluşu aklınıza bir takım soruları getirebilir. Örneğin binaya fazladan yük binmesine sebep olabileceğini düşünebilirsiniz. Büyük bir yanılgıya kapılmış olursunuz çünkü, dış duvar örülerek yapılan cephe zemini çok daha ağırdır. Çünkü tuğla, kara ve ince sıva uygulamaları oldukça ağırken, izolasyonlu fiber takviyeli prekast beton paneller metrekarede ortalama elli kilogram ağırlığa sahiptir. Cam Elyaf ‘ lı Kabuk panellerde ise bu ağırlık çok daha düşüktür.

İnşaat projelerinde her an zamana karşı bir yarış vardır. Mevsim şartlarından etkilenmemek, verilmiş sözleri yerine getirebilmek, maliyetleri azaltabilmek için zaman çok önemli bir kriterdir. Cephe için GRC tercih edildiğinde ciddi tasarruf sağlanabilir. İmalatı fabrika ortamında yapılıp şantiye alanına getirildiğinde, mümkün olan en kısa sürede giydirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Derz aralarına silikon uygulanıp, yüzey istenilen renge boyandığında işlem tamamlanmış olur.

Ürünlerimizin bir diğer adı ise “PREKAST” cephe uygulamalarıdır. Mono Prekast markamız, yıllardır sektörde alışılanın dışında yenilikçi çözümlerini müşterilerine sunmaktadır. Geniş ekibi ve ürün seçenekleriyle ihtiyacınız olan her şeyi yapabilecek kapasiteye sahiptir. Profesyonel alt yapısı, üretim tesisi, montaj ekipleri ile işin başından sonuna dek, layık olduğunuz yüksek kaliteyi verebilmek için mücadele eder. Türkiye’nin bütün illerine ulaşabilen az sayıda kuruluş arasında yer almaktadır.

Sonuç odaklı bir hizmet almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizi aradığınızda uzman müşteri temsilcilerimiz sizi bilgilendirerek, sürecin akış hızını arttırmak için neler yapılması gerektiğini aktaracaktır. Geniş bilgiyi onlardan edinebilir, keşif randevusu talep edebilirsiniz.

Yorum Yaz