Prekast Panel Ve Kabuk Prekast Arasındaki Farklar Nelerdir?

Prekast panel sistemi diğer bir ismi ile ısı yalıtımlı prekast cephe paneli yapıya duvar örmenize gerek bırakmadan ve ekstra bir mantolama sistemi masrafına gerek kalmadan binanızın dış cephesinin kaplanmasını sağlayan bir sistemdir ve bu yöntem sayesinde sizler binanızın kabasına dahi duvar örmeden bitirerek dış cephe kaplama firmanıza teslim edebilirsiniz.  Gerisine karışmadan daha proje aşamasındayken Çekmeköy prekast sistemi firması ile anlaşarak projenizi hayata geçirmeye başlarsınız. Bu yöntem masrafların azalmasına yaradığı gibi aynı zamanda işlemlerinde kısa sürmesini sağlayarak işinizi ve inşaat firmasının işini kolaylaştırır ve bunun yanında yapının bünyesinde ağırlık oluşturmadan daha hafif bir yapı ile daha uzun ömürlü bir inşaatın tamamlanmasını sağlarsınız.

Dekoratif prekast kabuk panel sisteminde ise inşaat firması olarak binanızın kaba inşaatını gerçekleştirir. Bunun yanında duvarların bölme işlemlerini gerçekleştirir ve projede belirlenen prekast yalnızca kabuk panel işlemini gerçekleştirirsiniz. Kabuk prekast sisteminde sizler Ümraniye prekast olan bölgelere kabuk, söve, payanda ve bunun gibi daha birçok yapı malzemeleri ile uygun işlemini tamamlar geriye kalan kısımların izolasyonunda ise farklı cephe kaplama çözümlerine başvurarak yapınızın dış cephe kaplama işlemini gerçekleştirirsiniz.

Bu iki sistem arasındaki farklar hem maddi hem de binanın hızlı tamamlanması açısından farklılıklar göstermekte ilk yöntemde dış cephe firmalarının iş yoğunluğu yapı üzerinde daha fazla olmaktan diğer sistemde ise inşaat yapısının dış cephe işleminde yalnızca plaka sistemlerinden faydalanılmaktadır. Yapının taşıyacağı yük ve ortaya çıkacak maliyet ve bina ömrü düşünüldüğünde duvarların ağırlığı hesap edilerek bir yapının ömrü uzatılmaktadır. Çekmeköy Prekast panel yöntemi diğer yöntemlerden daha pahalı olmasına rağmen daha fazla tercih edilerek yapının ömrü, görsel güzellik ve kalite açısından daha fazla değer kazandırmaktadır.

Avrupa’da 1970’li yıllardan bu yana tercih edilen prekast dış cephe kaplama sistemleri birçok çeşidi ve kullanılan malzeme açısından da oldukça farklı alanları ortaya çıkmakta her geçen gün daha özel görünüme sahip yapıların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Yorum Yaz