Prekast Montajı

Estetik açıdan en zengin dış cephe seçeneği olan prekast, yeni inşa edilen binalar başta olmak üzere bir çok restorasyon ve yalıtım ihtiyaçlarının karşılanması projelerinde tercih edilir. Peki bu popüler seçenekte prekast montajı nasıl gerçekleştirilir? Neler dikkat edilmesi gerekir ve hangi aşamalardan geçilir? Hayati önem arz eden bu konuyu, diğer bütün prekast konularında olduğu gibi sizlere bütün teknik detaylarını aktarmaya çalışacağız. Doğru yapılmadığında, uygun şartlar oluşmadığında yada yanlış adımlar atıldığında ne tür sorunlarla karşılaşılabileceği gibi aklınıza gelebilecek bütün soruların yanıtlarını burada bulabileceksiniz.

En başta taşıyıcı özelliği olan elemanları tanımak gerekir. Bunlar çelik karkas ve ankraj sistemleridir. Bu malzemeler prekast montajı esnasında en önemli iki unsurdur. Karkas, dökümü gerçekleştirilmiş olan fiber takviyeli betonun iç yüzeyinde konumlanan ve cepheyle bağlantı aşamasında rol oynayan çelik iskelet olarak tanımlanabilir. Ankraj ise cephenin bağlantı noktalarına çelik dübel ile bağlanarak panellerin cepheye asılmasını sağlayan, genellikle L şeklindeki çelik malzemedir.

Prekast Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gereken teknik donanıma sahip olunduğunda ve doğru bağlantı elemanları kullanıldığında geriye hesaplamalar kalır. Milimetrelik bir hata bile giderek büyüyerek sona yaklaşıldığında hedeflenen görünüme ulaşılmasının önünde büyük bir engel olarak karşımıza çıkabilir. Aynı soruna prekast üretimi esnasında gözden kaçırılan bir detayında sebep olabileceğinin altını çizmek gerekir. İşte tam da bu noktada uzmanlık ve tecrübe devreye girer. Onlarca projeye imza atmış ve sorunsuz biçimde teslim etmeyi başarmış kurumsal firmalarla çalışmak iste bu yüzden çok önemlidir. Son aşamada ise aralıkların doldurularak yüzeyin pürüzsüz bir hal almasını sağlayan, özel malzemelerle gerçekleştirilen silikon uygulaması yapılarak süreç tamamlanmış olur.

Mono Prekast olarak prekast montajı ekibimizin her bir üyesini özenle seçiyor ve belirli eğitimlere tabi tutuyoruz. Verdiğimiz bu eğitimler sayesinde hata payını mümkün olabilecek en düşük seviyelere indirgerken, müşteri memnuniyetini de tam aksine en üst seviyelere ulaştırıyoruz. Montaj esnasında gelişmiş ekipmanlar kullanıyor ve gereken bütün güvenlik önlemlerini alıyoruz. Bizi tercih ettiğinizde kusursuza en yakın ve pürüzsüz bir yüzeye sahip bir cepheye sahip olacağınızın garantisini veriyoruz.

Yorum Yaz