Cephelerde Doğal Görünüm Elde Etmenin Sırrı

Yaşadığımız yapıların cephelerinde doğal ve bir o kadar da estetik görünüm elde etmek için çağın yenilikçi teknolojilerinden istifade etmek gerekir. Beğenilen, dolayısıyla değeri artan prestijli yapılara sahip olmak herkesin hayalidir. İnşa süreçlerin yatırımların, atılan adımların bu yönde evrilmesi işte bu yüzden gereklidir. Cephe tasarımı, yapının mimari ahenginin göstergesi olduğundan üzerinden düşünülmeli, profesyonel kimselerle çalışılmalıdır. Mono Prekast olarak müşterilerimizi hayallerine ulaştırabilmek adına danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Her aşaması titizlikle planlanmış bir görünüm elde edebilmeniz için ekibimiz içerisinde yer alan deneyimli mimar, mühendis ve diğer teknik kadromuzla yanınızdayız. Cephe tercihinizi prekasttan yana kullanırsanız, aşağıda sıralamış olduğumuz nitelikleri ile istediğiniz sonuca kolaylıklar erişebilirsiniz.

Genişletilmiş Renk Seçenekleri

Doğal olarak beyaz çimentonun beyaz rengine sahip olan prekast, istenilen renkte imal edilebilmektedir. Her türlü projede birbirinden benzersiz tasarımların yanına bir de bu sınırsız renk seçeneğini eklediğinizde, hep vurguladığımız gibi sadece size özel bir görünüm sağlanabilmektedir. Renklendirme seçenekleri kendi içerisinde bir dezavantaja sahiptir. Şöyle ki; doğru teknikler kullanılmadığında kusma olarak nitelendirilen deformasyonlar meydana gelerek, kötü bir görünümle sonuçlanabilmektedir. Bünyemizde gerçekleştirdiğimiz araştırma – geliştirme çalışmaları kapsamında durumun önüne geçebilecek kimyasal formül keşfedilmiş, müşterilerimize bir ayrıcalık olarak sunulmuştur.

Hafif ve Direnci Yüksek Yapılara Sahip Olun!

Yapıların inşa süreçlerinde üzerinde durulan en önemli konulardan bir tanesi de ağırlıktır. Gerçekleştirilen mühendislik çalışmaları neticesinde meydana gelebilecek ağırlığı taşıyacak nitelikle kolonlar belirlenir. Yük noktasında en büyük etken dış cephedir. Geleneksel seçeneklerde duvar, sıva, dekor seçenekleri ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkarken, prekast bu noktada avantaj sağlar. Kabuk panellerde de yalıtımlı ürünlerimizde de türevlerine göre daha hafif ve sağlam bir çözümdür. Aşırı yük binmesini engelleyip hem sağlam hemde daha düşük maliyetli inşaat olanağı getirir. Metrekare bazında bir değer belirtmek gerekirse, ortalama 110 kg ağırlığa sahiptir.

Daha İnce, Performansı Yüksek Ürünler

Yaklaşık 15 santimetre kalınlığında bir cephenin, dış duvar, ses, su ve ısı yalıtımı ihtiyaçlarını karşılayabildiğini hayal edin. İnanılması güç ama prekast cephe bize tamda bunu sunmaktadır. Az bir alanda binanın dış etkenlerden korunmasını sağlayabilecek bir donanım getiriyor. Arta kalan alan ise fazlada iç mekan sağlayarak özgürlüğü arttırıyor.

Sağlığa Zarar Vermeyen Prekast Cephe ile Tanışın

İmalat esnasında kullanılan yapı kimyasalları, akıllara “Prekast sağlığa zararlı mı?” sorusunu getirmektedir. Yapılan teknik analizler ve çalışmalar neticesinde, iç mekanda yaşamın sürdüren insanların sağlığına hiç bir zararı olmadığı gözlemlenmiştir. Hatta geleneksek duvar seçeneklerinden bile sağlıklı olduğumu söyleyebiliriz. Güvenilir, çevreye dost bir teknoloji olması sebebiyle, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Size sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir yaşam sürebileceğiniz zengin bir mekan vaat ediyor.

Doğa Olaylarına Karşı Dayanım

Ülkemizde son yıllarda mevsim şartları gittikçe sertleşmektedir. Şiddetli yağışlar, binalar ciddi zararlar verebilmekte ve maliyet meydana getirebilmektedir. Sert rüzgarlar dahi mantolama gibi uygulamaları yerinden sökerek tehlike oluşturmaktadır. Bunların hiç birinden etkilenmeyen ve ürün olan fiber takviyeli prekast, üretim ve montaj safhalarında her şeyin doğru planlanması kaidesiyle ömürlük bir uygulamadır. Rüzgar, doğu, yağmur ve kardan neredeyse hiç etkilenmez. Yaz aylarında cephelerin güneş yanıkları yüzünden solması artık tarih olmaktadır. Çünkü prekast cephede böyle bir sorunla karşılaşma imkanınız neredeyse sıfırdır.

Yangınla Mücadeleye Katkı Sağlar

Binalarda yangın riskine karşı özel tedbirler alınması gerekir. Bu önlemlerle birlikte yangın çıkmasının önüne geçmeyi hedefleriz. Aynı şekilde meydana gelse dahi yayılma hızını yavaşlatmak, büyümesini önleyici uygulamalar gerçekleştiririz. GRC, bu ihtiyaca katkı sağlayan tek seçenek olup, A1 yanmaz sınıfa dahil malzemeler kullanılarak üretildiğinden yangın güvenliğini arttırır. Alevlerin cephe üzerinden diğer katlara yayılmasının önünde en önemli etkendir.

İnşa Sürecinde Zaman Kazandırır

İnşaat, zamana karşı büyük bir yarışı içerisinde barındıran bir sektördür. Prekast kullanılan binalarda, kaba inşaatla neredeyse eş zamanlı üretim başlar. Bitmesine yakın ise montaj aşamasına gelinmiş olması sebebiyle zaman tasarrufu anlamında tartışmasız bir numaradır. Normal bir yapıya göre öngörülen teslim tarihi erkene çekmeyi mümkün kılması sayesinde, maliyetlerin aşağıya çekilmesinde en büyük yardımcılarınız arasında yer alır.

Daha saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok özelliği olsa da, en belirgin olanları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Projenizi herkesin beğenebileceği şekle büründürürken, arka planda size her anlamda katkı sağlayan ürünlerimizle tüm Türkiye’de yanınızdayız.

Yorum Yaz