Prekast Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Prekast, yani çağımızın bütün yapı tiplerine başarı ile uygulanabilen cephe ve çevre giydirme yöntemi, popülerliğini hızla arttırmaktadır. Yapılaşmanın oldukça büyük bir hızla artmaya devam ettiği ülkemizde artık nereye bakarsanız bakın prekast yapı elemanları ile karşılaşmaktasınız. Peki bu ürünlerin tercih edilebilirliğini bu kadar arttıran nedir? Gelin bu koyunu bütün detayları ile birlikte inceleyelim.

Prekast Nedir?

Kendine has kimyasal karışımı bulunan ve bu karışım silis kumu, beyaz çimento ve bir takım özel kimyasallardan oluşan, çeşitli kalıplara dökülerek imal edilen, içeriden çelik karkas iskelet sistemi ile güçlendirilen yeni nesil cephe sistemine prekast denir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bina cepheleri başta olmak üzere daha birçok alanda kullanımı mümkündür. Örnek vermek gerekirse peyzaj ve binaları çevreleyen bütün unsurlar buna dahildir.

Genel olarak bu ürünlerin prekast cephe panelleri olarak kullanıldığı düşünülür. Bu doğrudur aslına bakılırsa. Ancak yıllar içerisinde kullanım alanları büyük bir hızla artmış ve artmaya da devam etmektedir. Cephede kullanıldığında yapıya dış duvar örmek gerekmediği için fazladan alan kazandırır. Yalıtımlı paneller tercih edildiğinde ise bu anlamda ek bir harcamaya ihtiyaç duyulmaz. Yapılan teknik çalışmalar neticesinde özel kalıplara ve ölçülere döküm yapılarak uygulanır. Birbirinden benzersiz sınırsız tasarım seçeneğini üretmek mümkündür.

Prekast cephe kaplama ile birlikte daha modern ve estetik açıdan ön plana çıkan yapılar ortaya çıkmıştır. Göze hitap eden binalara aynı zamanda maddi değer kazandıran bu çözümlerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de budur. Yeni bir bina inşa ediyor olmanıza gerek yok. Önceden inşa edilmiş binalara da bu uygulamalar rahatlıkla yapılmaktadır. Hatta bir çok restorasyon projesinde de görebilirsiniz.

Prekast Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Günümüzde her firmada farklılık göstermek üzere her firmanın bir birim fiyatı vardır. Yine kendi içerisinde imalatın zorluk seviyesi de bu rakamlara tesir edebilir. Sizlere buradan net bir bilgi vermek, teknik bir inceleme yapmadan mümkün değildir. Ancak Mono Prekast olarak en makul prekast cephe fiyatları ile hizmet vereceğimizin sözün ve garantisini vermekteyiz. Üstelik bizimle çalışmak isteyen herkes keşif ve üç boyutlu çizimlerden hiçbir bedel ödemeden yararlanmaktadır. Uzman kadromuz ve yıllar içerisinde edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ile kusursuza en yakın hizmeti sunabilmek adına olağan üstü bir çaba sarf etmekteyiz.

Prekast Cephe Firmaları

Doğru şirketle çalışmak, beklentilerinizin karşılanması noktasında hayati önem taşımaktadır. Dolayısı ile deyim yerinde ise bu konuda ince eleyip sık dokumanızda yarar var. Size ve projenize en uygun prekast firmaları arasında seçim yaptığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu kazanımları elde etme olanağına sahip olabilirsiniz. Tüm bu konuları genel hatlarıyla ele almaya çalıştık. Aklınıza takılan her şey için bizi arayarak uzman müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Yorum Yaz