Yeni Nesil Prekast Cephenin Avantajları

Ülkemizde inşaat sektörünün en büyük kazanımlarından bir tanesi kuşkusuz precast cephe sistemleridir. Kendi alanında her anlamda katkı sağlayan, büyük yenilikler barındıran uygulamaların başında gelmektedir. Yakın bir geçmişte, binaların inşasında ihtiyaç duyduğumuz bir çok ürün için ayrı planlamalar yapmak ve bütçeler ayırmak zorunda kalıyorduk. Ciddi zaman kayıplarına neden olduğu gibi maddi açıdan da oldukça külfetliydi. Ticari amaçla yapı inşa eden müteahhitler, bina ve özel işletme sahipleri, bu yeniliğin Türkiye’ye gelmesiyle birlikte deyim yerindeyse rahat bir nefes almıştır. Prekast cephe ve diğer ürün gruplarını neden tercih etmelisiniz? Size sağlayacağı faydalar nelerdir? İnşa evresinde nasıl bir rol oynar? İşte bütün bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını sayfamızda bulabilirsiniz.

Fiber Takviyeli Ürünler İçin Tercih Nedenleri

Adından da anlaşılacağı üzere içerisinde fiber malzeme bulunduran bu beton tipleri, mukavemet açısından geleneksek yöntemlerden çok ileridedir. Fiber ile güçlendirilerek sağlam ve esnek özellikler kazandırılmıştır. Bükülme direnci yüksek paneller sayesinde, kısıtlı ölçüler içerisinde hareket edebilen bir cepheye sahip olursunuz. Peki bu durum ne işe yarar, size nasıl fayda sağlar? Özellikle yeni inşa edilen yapıların zemine oturma süreci içerisinde hareket ettiği bilinen bir gerçektir. Yüzey çatlaklarına sebebiyet veren hadise esnasında kötü bir görünüm meydana gelebilir. Yarıklar meydana geldiğinde güven vermeyen bir tabloyla karşılaşabilirsiniz. Halbuki GRC kullanıldığında hem kendi esnek yapısı, hemde derz aralarında kullanılan silikon malzemenin getirdiği hareket kabiliyeti sayesinde kolaylıkla adapte olur. Aynı şeyi deprem gibi korkutucu doğa olayları için de düşünebilirsiniz. Sarsıntı meydana geldiğinde sağlamlığını koruyarak, yapının zarar görmesini bir ölçüde engellemiş olur.

İnşa Ederken Zaman Kazandırır

Normal şartlarda bir apartmanın cephesi için ilk önce dış duvarlar örülür. Ardından dışarıdan sıva, içeriden sıva ve boya uygulamaları yapılır. Sonrasında yalıtım ihtiyacının karşılanabilmesi için çeşitli malzemeler kullanılır. Sona yaklaşıldığında güzel bir görünüm elde edebilmek için dekor ve renklendirme gerçekleştirilir. Görüldüğü üzere bir kaç aşamadan meydana gelirken, masraflı ve zaman alıcıdır. Halbuki prekast kaplama imalatı esnasında bütün bu gereklilikler panele kazandırılır, şantiye sahasında yalnızca montaj işlemi yapılır. Doğru bir planlama ile birlikte süreyi yarı yarıya azaltmak mümkündür. Maliyet açısından da daha ekonomik olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yazın Serin, Kışın Sıcak Ortam Sağlar

Yukarıda belirttiğimiz üzere tamamen müşterilerimizin talebine göre üretim esnasında yalıtım sağlayan elemanları kullanabilmekteyiz. Dört mevsimde konfor sağlayan, yaşam kalitesi yüksek alanlara sahip olmanızı kolaylaştırır. Size sadece ailenizle, sevdiklerinizle keyifli bir yaşam sürmek kalır.

Değer Kazandırır

Emlak piyasasında prekast cephe ile donatılmış yapılar her zaman daha değerlidir. Büyük ve prestijli projelerden tutun da, iş merkezi, konut gibi tipler içinde bu geçerlidir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse; mantolama gibi sıradan bir uygulama yaptırdığınızda bunu gereksinimleri karşılamak için yapmış olursunuz. Özel tasarıma sahip panelleri seçtiğinizde, yatırımınıza değer kazandırır, satışını kolaylaştırırsınız.

Bütünleyici, Estetiği Tamamlayıcı Öğeler

Ürünlerimizi yalnızca beton panel olarak değerlendirmek yanlış olacaktır. Tamamlayıcı bir çok unsuru içerisinde barındırır. Benzersiz, yalnızca sizin için tasarlanmış öğeler sayesinde ortaya şaheser niteliğine bir eser çıkar. Dekoratif kolon, silme, harpuşta gibi elemanlar, cepheye giydirildiğinde bir bütün haline gelerek, nihai görünümün meydana gelmesini sağlar. İşin görünmeyen arka planında daha bir çok avantajı bulunur. Örneğin, doğa olaylarından, su gibi paslanma ve çürümeye sebep olabilecek etkenlerden koruma sağlar. Kullanım ömrüne ciddi katkıda bulunurken, ayırdığınız bütçeyi fazlasıyla geri kazandırır.

Genel hatları ile prekast cephe elemanlarının en önemli noktalarını ele almaya çalıştık. Mono Prekast bünyesinde yüksek yaşam standardı ve prestij getiren ürünlerimizle, birikim ve profesyonel kadrolarımızla, her ölçekteki projenizi layığıyla tamamlayabilecek kapasiteye sahibiz. Çeşitli il ve bölgelerde devam eden işlerimiz ve memnuniyet neticesinde dostluğunu kazanmayı başardığımız müşterilerimiz bunun en büyük göstergesidir.

Yorum Yaz