Üsküdar Prekast

Cam elyafı yüklü olan profiller ısı yalıtımlı alüminyum pencere kapı ve giydirme cephe sistemlerinde kullanılmakta olup kompozit alüminyum profiller yardımıyla profil sistemlerinde ortaya çıkan ısı köprüsü problemine sorun olmaktan çıkarmakta ve daha çok ısı yalıtımı sağlayarak ısı kaybını ortadan kaldırabilmektedir. Isı bariyeri sistemleri fiziksel ve kimyasal olarak özellikler taşımaktadır.

Üsküdar Prekast fiyatları Hassas üretim toleransına sahip olan ısı bariyerleri yüksek boyutsal stabilite sahiptirler. Ülkemizde ısı bariyerleri ucuz olması düşünülerek PVC malzemelerden elde edilmekte Ancak bu bariyerler ciddi projelerde değil kalite açısından düşük olduğu için genellikle yapılarında ucuza kaçan inşaat firmaları tarafından tercih edilmektedir. Bunun dışında Türkiye’de kuralına uygun yapılan binalarda ithal olarak ülkemize getirilen ısı bariyerleri tercih edilmekte ve kullanım açısından kaliteli olan bu bariyerler ile ısı dengesi daha kolay sağlanarak daha sorunsuz bir kullanım oluşmakta ısı kaybı önlenmektedir.

İthal ısı bariyeri ile ülkemizde üretilen ısı bariyerleri arasında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Prekast Cephe İthal ısı bariyeri poliamit ısı yalıtım bariyerleri günümüzde şartnamelerde kullanılmaya başlamıştır ve bu ürünlerin mekanik ve termal özellikleri de oldukça iyidir.

Prekast Pencere sistemlerinde kullanılmak üzere oluşturulan ilk ısı yalıtım bariyeri Alman firması tarafından ısı bariyeri ve Prekast Elyafı takviyeli 6-6 naylon malzeme ile belirli bir uzunluğa sahip olarak üretilmiş günümüzde Isı yalıtımlı alüminyum pencere ve kapı sistemlerinin yanında cephe sistemleri performansı açısından da çok geniş aralıklı ve çeşitlilikte sistemler kullanılmaya başlamıştır. Bu sistemler oluşturulurken ısı yalıtımları yerlerindeki çeşitlilik her geçen gün artmış ve teknolojik ilerlemeler arttıkça da sistemlerin hem maliyeti hem de kullanım şartları değişmiştir. Isı bariyeri yalnızca cam sistemlerinde değil kapı dış cephe kaplama ve iç cephe kaplama sistemlerinde de tercih edilerek ısıdan tasarruf etmeyi ve cam Prekast Elyafı takviyesiyle yapılarda kullanılan diğer ağır sistemleri kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Bilinmeye ve duyulmaya başladığı bu yöntemlerin uygulamaları yapılırken her geçen gün maliyet düşmekte ve yeni sistemlerin oluşturulmasıyla da eski sistemlerin maliyeti gitgide düşmektedir. Yaygınlaşmaya başlayan bu sistemler sayesinde kişilerin yaşam kalitesi ve konforu her geçen gün artmakta ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanarak daha rahat bir yaşam sunulmaktadır.

Yorum Yaz