Prekasta Farklı Bir Bakış Açısı

Prekast cephe güncel yaşamımızda genellikle kullandığımız malzemelerden olan kompozit türü bir üründür. Kolaylıkla işlenmesi ve dayanım gücü nedeni ile uzun yıllardır inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Oldukça verimli ve kullanışlı olan prekast binaların dış cephelerinde çok çeşitli şekil ve sistemlerde kullanılmaktadır. İstenilmekte olan her detayın ve şeklin verildiği bu yapı malzemesi son yıllarda kullanımındaki artış ile dikkat çekmektedir. Özellikle de dayanım gücü sayesinde uzun yıllar binaların dış cephelerinde hem görsel hem de nitelikleri ile adeta koruyucu bir görevi üstlenmektedir. Alkaliye dayanıklı cam liflerin bulunduğu, polimer ve dolgu malzemesi ile yapımına başlanan üründe ayrıca beyaz çimento (yüksek derecede) ve su da bulunmaktadır. Karışımın oluşumunda kullanılan element ve malzemelerin oranlarına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü bu yapı malzemesinin kaliteli oluşunda ki ilk adım üretim kısmıdır.

Eğer üretimde çimento bazlı prekast oluşturulacak ise mutlaka alkaliye dayanıklı elyaf kullanılmalıdır. Eğer bu hususa dikkat edilmez ise hazırlanan malzeme gerekli özelliğini gösteremeyip başarılı olmayacaktır.  Ürün seçiminizde normal cam elyaflı prekast kullanılmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde bu yapı malzemesinin kısa bir zaman zarfında kırılıp çatlayarak koptuğunu göreceksinizdir.

Yarı asrın vazgeçilmezi ve geliştirilmiş ürünü olan Prekast beton birçok avantaj ve niteliğe sahiptir. Niteliklerinin iyi olması belli bir donanım ve sistem dışına çıkılması olanağını sağlar ve böylelikle hayal gücünüzün sınırlarını aşıp kullanım alanı ve şeklindeki seçenekleri artırır.

Başlıca avantajlarını ve niteliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Saf renginin kolaylıkla kullanılmasının yanı sıra dilenirse boyanabilme özelliği de bulunmaktadır.
  • Malzemenin hafif olması montaj işlemini de kolay hale getirmektedir.
  • Dokusu gereği dilediğiniz tasarımları uygulayabilirsiniz
  • Ateş ve yangına dayanıklı bir özelliği vardır
  • Özellikle kış mevsiminde etkilenmez ve bina yapısında oluşabilecek çürümelerin önüne geçer
  • Ses yalıtımı özelliği taşır ve dış sesleri mümkün derecede azaltır
  • Herhangi bir darbeye karşı mükemmel bir dayanıklılığa sahiptir.
  • Yapı malzemesi içeriği doğal ürünler ve elementlerle hazırlanmıştır.

Mono Prekast, müşterilerine yüksek kaliteli çözümler üreterek, sizlere layık olduğunuz yaşam standartlarını sunmaya çalışmaktadır. Kapsamlı bilgi için bizi arayarak uzman müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Yorum Yaz