Prekast Ve Su İzolasyonu

Prekast su izolasyonu dikkatli yapılmadığı takdirde birkaç yıl sonra yada kısa süre sonrası çok ciddi sorunlara yol açar ve müdahale etmeniz çok zor olacaktır. Özel silikon ve fitil kullanılarak yapılır. Bu sebeplerden ötürü su geçirgenliğini önlemek ve su emilimini sıfıra indirmek amacı ile üretim esnasında kimyasalların en doğru şekilde seçilmesi gerekmekte ve yine üretim aşamasında karışım oranlarını makinelerde otomatik karışım olarak ayarlamak gerekmektedir. Herhangi bir kimyasalın bir diğerinden fazla olması su izolasyonunu bozar. Isı yalıtımlı cephe panelleri veya prekast birleşim yerlerinde daha üretilmeden proje aşamasında bir birine binen detaylar oluşturarak geçirimsizliği Mono Prekast olarak sağlamakta ve siz değerli müşterilerimizin hizmetlerine sunmaktan gurur duyarız. Bu şekilde birbiri üzerine binen birleşim detaylarını oluşturmadığınız panellerden suyun çok daha çabuk geçmesi için serbest bir yol açmış olursunuz.

Poliüretan Fitil Sonrası Derz Dolgu

Poliüretan derz fitilinin en büyük özelliği olan suyu görünce şişebilen fitil olmasına dikkat etmek gerekir. Fitil öncesi prekast panellerin derz aralarındaki toz ve pislikler temizlendikten sonra fitiller uygulanmalı ve fitil sonrası bu şekilde silikon uygulamasına hazır hale getirilmelidir. Kullanılacak olan silikonun en iyi özelliklerinden olması gereken yırtılmaya ve güneş ışınlarına dayanıklı olması gerekir ve akabinde kabarcık kürlenmesi yapılması gerekir. Aksi taktirde sonuç hüsran olacaktır.

Yukarıdaki yazımızda prekast cephelerde su izolasyonu ile ilgili konularda bilgiler yer almakta ve siz değerli müşterilerimizin su izolasyonu hususundaki yazımızı okumanızı yada çok daha detaylı bilgiler almak istiyorsanız bizleri aramaktan çekinmeyiniz lütfen.

Prekast Su İzolasyonunda En Önemli Noktalar

Özellikle dikkat edilmesi gereken yerler çatı parapet kaplamalarının görünen yüzey olarak bilinen cephedeki prekastla birleşiminde ve çatı üzerine damlayan suyun cepheye geçmesini önleyen harpuşta birleşimlerinde ve harpuştanın üzerindeki suyun çatı giderine deresine akmasını sağlamak çok önemlidir. Kat silmelerinde pencere kenarları ve diğer kat silmelerinde sızdırmazlığı önlemek için yukarıda belirttiğimiz uygulama yöntemlerini harfiyen uygulamanız gerekir. Firmamız bünyesinde görev yapan ekip arkadaşlarımız konunun önemini kavramış, bilgilendirilmiş kişilerdir. Gereken hassasiyeti göstererek sorunsuz bir uygulamaya imza atmaktadır.

Derz fitili ve derz silikonu uygulaması yapılmayacak durumlarda yapılmaması gerekir aksine işlerin yoğunluğundan yada programsızlıktan yapılan silikon uygulamaları kötü sonuçlar vermektedir. Buzlanmada, yağmur yağışlı havada, kar yağışlı havada uygulanamaz. Şayet uygulanırsa nemden dolayı doğru kurumaz ve suyun geçmesini engelleyemez.

Yorum Yaz