Prekast Betonda Karbonizasyon Mukavemeti

Karbonizasyon, normal yaşadığımız doğada bulunan karbondioksitin çimento içinde yer almasıdır. Betonun içerisinde yer alan bu karbonizasyon ise belirli miktarda bulunmalıdır. Prekast betonlarda bulunan bu karbonizasyon ise sağlamlık içeriklidir. Üstün bir tasarım için oldukça etkili olan GRC, karbonizasyon mukavemeti ile daha da sağlam bir yapıtın oluşması için oldukça faydalıdır. Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve diğer başka tasarımlar da oluşturabilen ürünlerimiz kaliteli içeriklere sahiptir. Binanın dış cephesine ve iç kısmına yapılan karbonizasyon mukavemeti ile görünüm açısından da oldukça sağlam durmaktadır. Firmaların yaptığı çimento içerikli prekast panel ile binalara yapılan inşaat aynı zamanda 9 şiddetindeki depreme de dayanıklı yapıdadır. Her açıdan sağlam ve kaliteli olan bu beton ise firmalara verilen sipariş ile temin edilmektedir.

Binaların dışına veya içine yapılan precast panellerin birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar sırasıyla ses geçirmez özelliği, yangına dayanıklı olması, sağlamlılığı ve su geçirmez özelliği ile ilgilidir. Karbonizasyon mukavemeti ile firmalarda yapılan bu betonlar ayrıca ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Normal betona göre daha hafif içerikte olan prekast ayrıca binalarda farklı bir görünümde oluşturmaktadır. Her boyutta üretimi yapılabilen bu beton farklı bir görünüm oluşturduğu gibi aynı zamanda uzun ömürlü içeriklere de sahiptir. Binalar için oldukça uygun olan bu ürünün binalara uygulanması ise diğer betonlara göre daha kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Firmaların panel olarak da ürettiği panellerin her çeşitte tasarımı ve deseni yapılmaktadır. Oldukça kaliteli bir görünüm sağlayan bu betonun ayrıca farklı üretimdeki desenleri de bulunmaktadır. Prekast cephe kaplama betonun bu desenlerinin yapılması için ise sıva işlemi gerekmektedir. Diğerleri de desenli veya taşlı olan yapıdadır. Karbonizasyon mukavemeti ile de yapılan bu beton binanın güzel bir görünüme sahip olmasını da sağlamaktadır. Prekast kaplama Binanın değerine değer katan ve sağlamlığını yeniden yapılandıran GRC üretimini ise firmalar yapmaktadır. Bunun için üretim yapan bir firmadan hizmet alınması gerekmektedir.

Sizlere daha kapsamlı bilgiler sunduğumuz sitemizin diğer sayfalarına göz atarak daha geniş bilgiler elde edebilir, yada merak ettiklerinizi çağrı merkezimizdeki müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz