Çatalca Prekast Projeleri

Çatalca prekast alanında yenilikçi hizmet anlayışımızla şehrin çehresini şekillendiriyoruz. Sektörde kullanılan gelişmiş beton sistemleri inşaat sektörüne büyük kolaylıklar getirdi. Bu yeni beton sistemleri cam elyaf, lif, fiber vb. malzemeler içerir. Çatalca precast sektörünün öncü kuruluşu Monoprekast firmamız sayesinde bu avantajlı beton sistemleri artık Türkiye’de de kullanılmaktadır. Firmamız cam elyaf takviyeli beton üretimine ilk başlayan firmalardan biridir ve doğal olarak elyaf içerikli betonlar hakkında bilgi almak istediğinizde ilk başvuracağınız yer Çatalca ve daha birçok farklı yerlerdeki şubelerimiz olacaktır. Yazımızda size cam elyaf takviyeli betonların üretiminden kullanım yerleri ve avantajlarına kadar birçok özelliğinden bahsedeceğiz.

Cam Elyaf İçerikli Beton Nasıl Üretilir?

Prekast, (cam elyaf içerikli beton) üretiminde, beyaz çimento, su, silis kumu ve ek olarak dayanıklılığı artıracak kimyasal maddeler, akışkanlık artırıcılar bir harç haline getirilerek karıştırılır. Bu özel betonda karıştırma işlemi için özel üretim kalıplar gereklidir ve karıştırma vibrasyon tekniği ile yapılır. Bu işlemlerden sonra beton buhar küründen geçirilir ve kullanıma hazırdır. Standart betonlarda beton harcı beton nerede dökülecekse orada karıştırılırken prekast sistem dediğimiz cam elyaf takviyeli betonlarda harç önceden hazırlanarak kalıp içerisinde uygulanacağı bölgeye taşınabilir.

Mono Fiber olarak, İstanbul’un birçok yerinde bulunan şubelerimizle inşaat malzemeleri, dış cephe kaplamaları ve dekorasyon alanlarında siz değerli müşterilerimize hizmetler vermekteyiz. İşinde profesyonel çalışanlarımızla taleplerinize uygun sistemlerle sizlere hem uzun ömürlü hem de konforlu ve kaliteli sistemler sunuyoruz. Firmamız kullandığı her malzemede dünya standartlarında en iyi malzemeleri seçer ve inşaat sektöründeki en son gelişmeleri takip eder. Bu sebeple GRC denilen cam fiber takviyeli beton sistemlerini de en kaliteli şekilde üretip sizlere ulaştıran firma da biziz. Çatalca bölgesinde yaşayan herkes için firmamızla iletişime geçerek bu yeni sistemler hakkında bilgi sahibi olmak ve bu sistemleri kullanmak oldukça kolay.

Cam Elyaf İçerikli Beton Sistemleri Ve Kullanım Alanları

Cam elyaf içerikli betonlar oldukça dayanıklı olmalarına rağmen hafiflikleriyle rahat kullanım alanlarına sahiptirler. Bu betonları oteller, apartmanlar, villalar gibi inşaat sektörlerinde ek olarak park ve bahçelerde alt ve üst geçitlerde de kullanılabilir. Bu sitemin avantajlarına değinecek olursak;

  • Cam elyaf içerikli betonlar yalıtım konusunda oldukça iyidir. Bu sistem kullanıldığında ek olarak bir ısı yalıtım malzemesi kullanmaya gerek olmaz. Sistem aynı zamanda ses yalıtımı da sağlamaktadır.
  • Cam elyaf içerikli betonların montajı oldukça kolaydır.
  • Cam elyaf içerikli betonlar birbirinden farklı renk v desenlerde de kullanılabilir.
  • Betonların önceden hazırlanarak uygulama yerinde direk montajının yapılması uygulayıcıya büyük zaman kazandırır ve pratik uygulama sağlar.

Birçok avantajı olan prekast betonlar iç ve dış cephelerde pratik çözümler sağlıyor. Standart beton sistemlerine göre ön plana çıkmayı hak eden bu sistemi kullanmak isteyen herkes Mono Prekast firmamızla iletişime geçebilir.

Yorum Yaz