Villa Prekast Cephe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Villa projelerinde tasarım, en önemli konulardan bir tanesidir. Müşterinin kişisel zevklerine göre şekillendirilen prekast cephe uygulamaları sayesinde istenilen görünüme ulaşmak mümkündür. Mono Fiber olarak sizlere villa prekast ürünlerimizle en iyi deneyimi yaşatabilmenin çabası içerisindeyiz. Hepimiz eşsiz bir yapıya sahip olmak isteriz. Bunun içinse geleneksel yöntemlerden uzaklaşarak prekast uygulamalarını kullanmak gerekir. Her aşaması kişiye göre özelleştirilebilen hizmetlerimiz, yüksek dayanım gücüne de sahiptir. İçerisinde yer alan fiber takviyenin kullanım amacı da budur. Firmamızla çalışmak istediğinizde sürecin işleyişinin nasıl olacağını aşağıda maddeler halinde ele aldık.

Villa Prekast Projenizi Yerinde İnceleyip, Uygulama Yapıyoruz

Mühendislik çalışması gerektirdiğinden dolayı ilk olarak projeyi yerinde gözlemlemek ve incelemek isteriz. Elde edeceğimiz bilgiler iş planını ve seyir biçimini etkileyeceği için, keşif hayati bir konudur.

 • Metraj: Mimari proje üzerinde çalışılarak, ihtiyaç duyulan toplam miktarı metrekare cinsinden belirlediğimiz aşamadır. Fiyatlandırma bu esasa göre yapılırken, detaylar da önemli bir rol oynar.
 • Üç Boyutlu Çizim: Bünyemizde görev yapan mimarlar, bilgisayar ortamında ön görüntü olarak tasarımlar hazırlar. İsteklerinize göre şekillendirilen bu çizimler, iş tesliminde elde edilecek görünümü önceden değerlendirme fırsatı verir.
 • Kalıp İmalatı: İstenilen dekoratif görünüm için ahşap, fiber yada silikon kalıplar hazırlanır. Bilindiği üzere döküm bu malzemelerin içerisine yapılacağı için, kalıp yüzeyinde en küçük bir pürüz dahi olmaması gerekir. Dikkat içerisinde kalıp hanede hazırlıklar uzman kişiler tarafından tamamlanır.
 • Çelik Karkas Sistemi: Panellerin iç yüzeyine pet adı verilen çelik malzemelerle bağlantıları yapılarak güçlendirme sağlayan karkas, uzun yıllar sağlamlığını yitirmeden görev yapabilen bir cephenin ana unsurudur. Çinko kaplanarak çürümesi, paslanmasına karşı önlem alınır.
 • Döküm: Püskürtme yöntemi ile yapılan döküm işlemi, en zahmetli kısımlardan bir tanesidir. Karışımın doğru oranlarda ayarlanmasının ardından yapılır. Döküm bittiğinde kuruma süreci başlar ve gereken süre tamamlanmadan hareket ettirilen panellerde çatlama meydana gelebilir. İşte bunun için iyi bir hesap yapılması gerekir.

Müstakil Yapılarda Yalıtım Özellikli Çözümler

Müstakil villa tipi yapıların önemli ihtiyaçları arasında ilk sıralarda yalıtım gelir. Isı, ses ve su izolasyonun doğru biçimde yapılan uygulamalarla sağlanması gerekir. Prekast kaplama seçenekleri bu noktada da imdadımıza yetişmektedir.

Su İzolasyonu: Suyun binanın taşıyıcı kolonlarına ve diğer alanlarına ulaşması, yıllar içerisinde paslanmaya ve çürümeye yol açar. Yaşam alanlarımızın daha sağlam ve güvenilir olması için gereken önlemleri almamız gerekir. Precast, özel bileşenleri sayesinde yapıyı korur.

 • Ses Yalıtımı: Yüksek konfora sahip olmak istediğinizde aldığınız bir düzü tedbir içerisinde ses geçişini önlemekte olur. GRC, yalıtım seçeneği ile belirli bir desibele kadar ses geçişini engelleyerek, daha huzurlu bir ortam sağlar.
 • Isı Yalıtımı: Hızla çölleşen dünyamızda enerjinin doğru, verimli kullanılması hayati bir konudur. Isı kayıplarını önleyen, yaz aylarında ise sıcak havanın dışarıda kalmasını sağlayan uygulamalarımız, çevreye karşı sorumluluklarınızı yerine getirirken, tasarruf yapmanıza da imkan sağlar.

Maliyeti Düşürürken Kaliteyi Yükseltmenin Tek Yolu

Yalıtım, estetik, tasarım gibi etmenleri bir araya getirip, hepsini tek bir kalemde inşa etmenin yolu fiber takviyeli betondur. Maliyet analizi yapıldığında diğer kalemlerin toplam tutarı çok daha yukarıda kalmaktadır. Halbuki tercihi bu yönde yaptığınızda saydıklarımızdan ve zamandan tasarruf ederken, çok daha kaliteli bir yapı meydana çıkmaktadır.

Villalarda Kullandığımız Dekoratif Cephe Elemanları

Bu konuda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Kullanım alanına göre çeşitli seçeneklerle en iyi sonuçları elde edebiliyoruz. Gelin bu uygulamaları yakından tanıyalım.

 • Panel: İstenilen ebatlarda, dekoratif seçeneklerle imal edebildiğimiz panellerin cepheye giydirilmesi ile yüzeyin büyük bir alanı kaplanmış olur. Ana hatların ortaya çıkmasında önemli rol oynar.
 • Silme: Özellikle kat silmeleri, sınır çizgilerinin belirlenmesini sağlayarak projeye ihtişam katar. Standart uygulamalara ek olarak daha önce hiç yapılmamış seçeneklerde sunmaktayız.
 • Harpuşta: Çatı parapet yada duvar üstlerinin kaplanmasında başvurduğumuz bir yöntemdir. Doğa ve mevsim şartlarından koruma sağladığı gibi, zarif bir görünüm kazandırır.
 • Kolon ve Sütunlar: Kolon kaplamaları, çıplak yüzeyin örtülerek yapıyla bir bütün hale gelmesini sağlar. Sütunlar ise isteğe göre istenilen mimari dönem özellikleri kazandırılarak, zenginlik katar.
 • Saksı: Çevre ve bahçe düzenlemelerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Alışılmış düz saksı modellerinin yerini almaya başlaması ile hoş yeşil alanlar için kullanılmaktadır.
 • Söve: Genellikle pencere ve benzeri yerlerin etrafının çevrelenmesinde kullanılır. Cephenin karşıdan görünümünü güzelleştirirken, dekoratif anlamda istenilene ulaşımı kolaylaştırır.

Firmamız, bugüne dek imza attığı bütün projeleri deneyimli ekipleriyle birlikte, layığıyla tamamlamayı başarmış ve teslim etmiştir. Alanında marka haline gelmeyi başararak müşterilerinin övgülerini, dostluğunu kazanmıştır. Sizde yüksek yaşam standartlarına sahip olabileceğiniz bir villa projesi hazırlıyorsanız, villalara özel prekast ürün gruplarımızı tercih etmeniz halinde gereken bütün teknik desteği bizden alabilirsiniz. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayınız.

Yorum Yaz