Kaliteli Prekast Cephe İçin 4 Altın Kural

Projenizde görselliğe önem veriyorsanız sıra cepheye geldiğinde kaçınılmaz olarak prekast uygulamalarını tercih edersiniz. Daha ihtişamlı ve zengin bir görünüm elde etmenin en kolay yolu budur. Ülkemizin İstanbul gibi büyük şehirlerindeki inşaat projelerinde prekast cephe giderek yaygınlaşmaktadır. Yapıya değer katan, herkesin beğenisini kazanan binalar ortaya çıkarmak için atık herkes seçimini bu doğrultuda yapmaktadır. Peki her şeyin kusursuza en yakın biçimde şekillenmesi ve bittiğinde sorunsuz bir cepheye sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yazımızla sizleri bu konuda bilgilendirmek, dikkat etmeniz gereken noktaların altını çizmek isteriz.

1- Sağlam Altyapısı Olan Bir Firmayla Çalışmak

İş akışının devamlılığı ve öngörülen sürede tamamlanması için sistem bir çalışma gerekir. Sağlam bir alt yapıya sahip olan bir kuruluş üstesinden kolaylıkla gelebilir. İşin içine sahip olunan bilgi birikimi ve tecrübe de girdiğinde daha olumlu bir tablo meydana gelir. Yapmanız gereken böyle firmalar arasında seçim yapmaktır. İşin gecikmemesi, pürüzsüz bir cephenin ortaya çıkması için bu elzemdir.

2- Prekast Üretiminin Önemi

Prekast, kendine has özel bir karışıma sahip beton türevidir. Karışım oranı yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları çerçevesinde belirlenir. Dolayısı ile eski ve köklü kuruluşlar size bu konuda garanti verebilir. Doğru şartlar altında gerçekleştirilen üretimde memnuniyet oranınız katlanarak artacaktır. Üretimi kendi bünyesinde gerçekleştiren bir firma, sizi konuyla ilgili asla mağdur etmez ve gereken kaliteyi sağlayabilir.

3- Montaj Evresinde Deneyimin Avantajı

Bünyesinde uzman montaj ekibi bulunduran firmamız, bu aşamanın önemini bilmekte ve büyük bir titizlik sergilemektedir. Döküm ne kadar kaliteli olursa olsun cepheye giydirmede aynı kaliteye ulaşılamadığı sürece sonuç hep hüsran olmaktadır. İşte bu yüzden kendisini ispatlamayı başarmış kurumsal şirketlerle iş birliği yapmanın önemi bir kez daha meydana çıkmaktadır.

4- Silikon ve Boya

İş bitimi olarak nitelendirebileceğimiz bu aşamada yüzeysel temizliğin ardından derz diye tabir ettiğimiz aralıklara silikon uygularız. Hem sağlamlığı arttıran hemde estetik görünümü tamamlayan bu uygulama oldukça önemli olup, profesyonel kişilerce yapılmadığında olumsuz bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Hemen ardından doğru boya uygun biçimde yapıldığında ortaya adeta bir şaheser çıkmaktadır.

Sizlere önemli olduğunu düşündüğümüz noktaları aktarmaya çalıştık. Diğer sayfalarımıza göz atarak diğer konularla ilgili de bilgi edinebilir, çağrı merkezimizi arayarak ücretsiz keşif randevusu alabilirsiniz.

Yorum Yaz