Ümraniye Prekast

Günümüzde İnşaat ve kimyasal ürün sektöründe birçok maddenin içeriğinde bulunan silis kumu farklı alanlarda kullanıldığı gibi son dönemin en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemlerinden prekast sistemlerde de vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir. Silis kumunun tercih edilebilmesi için öncelikli olarak Türk standartlarına göre belirlenen işlemlerden geçmiş olması gerekmekte ve bu sebeple bu ürünün tedarik edilmesini sağlayan firmaların sayısı oldukça sınırlı olmaktadır. Prekast dış cephe kaplama yöntemlerinde kullanılan sprey yöntemi sprey ekipmanlarından geçen kumun tanesinin boyutu oldukça önem taşımakta sprey ekipmanında kumun neden olduğu tıkanıklığın ortadan kalkması sağlanmaktadır. Aksi takdirde silis kumunun kullanımı ekipmanlarının bozulmasına ya da arızalanarak işin aksamasına neden olmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu tür sorunların ortaya çıkmaması ve yaşanmaması için öncelikli olarak üretim tesisinde silis kumu bazı işlemlerden geçirilmelidir. Örneğin bu işlemlerin en önemlisi zenginleştirme, sınıflandırma, susuzlandırma ve yıkama işlemleridir. Prekast cephe Bu işlemler sayesinde silis kumu belirli ölçülerde ve belirli alanlarda Kullanıma hazır hale getirilmekte böylece amacına uygun kullanım sağlanmaktadır.

Silis kumunun kalitesi ve amacına yönelik kullanımı için bazı testlerden geçirilerek standartlara bağlı kalındığı kanıtlamalıdır. Prekast cephe Bu standartları belirleyen elek analizi, kızdırma kaybı,  rutubet tayini ve AFS kil miktarının tayini sıralı olarak geçirilmesi gereken testlerdendir.

Prekast sistem denildiğinde akla gelen ilk madde ve daha doğrusu hammadde olarak kullanılan silis kumu iyice yıkanmış kurutulmuş ve içeriğinde çözülebilecek hiçbir madde kalmayacak şekilde arındırılmış olmalı bu hale getirilerek su ve çimento oranının doğru bir şekilde ayarlanabilmesi sağlamalıdır. Aksi takdirde dayanıksız bir dış yapının ortaya çıkmasına neden olur ve kullanılan bu ürün nedeniyle yapının dış cephesinde tahribatların hızla meydana gelmesi gözlemlenebilir. Binanın dış yapısının sağlamlığı kadar görsel olarak görüntünün de pürüzsüz olmasını sağlayan silis kumu kalitesi bir binanın dış cephesinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardandir. Kaliteli bir dış yapının sağlanabilmesi için prekast sistem birçok firmanın ya da mimarın tercihi olsa da prekast sistemi sağlayan silis kumunun kalitesi bu noktada en çok önem verilmesi gereken üründür.

Yorum Yaz