Bostancı Prekast

Mantolama olarak tanımlanan ya da birçoğumuzun bu şekilde algıladığı dış cephe kaplama işlemi içeriğinde mantolamayı da bulundurmakta ancak mantolama yalnızca bu işlemin bir bölümünü oluşturmaktadır. Dış cephe kaplama çeşitleri oldukça farklı ve kullanıldıkları malzemeler olarak da değişik özelliklere sahip sistemlerdir. Dış cephe mantolama işlemi bu işlemlerden en maliyetsiz olan yöntemdir ve bu nedenle de dış cephe denildiğinde akla gelen ilk yöntem olarak tercih edilir. Binanın hem içten hem de dıştan uygulayabileceği 3 farklı yöntemle yapılan mantolama sistemi her yere ve her keseye uygun olduğu için birçok kişinin tercihidir.

Diğer bir yöntem olan silikon dış cephe kaplama çeşitleri arasında galvanizli çelik malzemelerden üretilmiş olan bir sistem ile binaya sabitlenen ve kullanıldıkları binaya zengin gösteriş kazandıran bir sistem olup silikon dış cephe kaplama yöntemi genellikle iş ve alışveriş merkezlerinin dış cephe sistemlerinde kullanılmaktadır.

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama yöntemi ise dış cephe kaplama çeşitlerinden bir diğeridir ve bu yöntem alüminyum ile galvenizli çelik prekast ankrajları aracılığıyla döşenebilmektedir. Hafif ve ince bir yapıya sahip dış cephe kaplama yöntemlerinden bir tanesi olarak tercih edilmektedir. Bu sistem farklı renk ve desenlere sahip bir şekilde üretilebildiği için görsel olarak farklılıktan hoşlananlar için tercih edilebilirdir.

Ahşap dış cephe kaplama yöntemi doğallıktan hoşlanan ve hafif bina yapısından vazgeçemeyen yalıtımı düzgün gerçekleştirildiğinde tercih edilebilirliği gitgide yükselecek olan dış cephe kaplama yöntemlerinden bir tanesidir. Özel tasarımlar ya da turistik alanlar için daha çok tercih edilen bu yöntem yaşam alanları ve büyük binalar için tercih edilebilirliği en düşük olan dış cephe kaplama yöntemidir.

Doğal taş kaplama cephe yöntemi farklı renkte ve ebatlarda taşlardan oluşan ve oldukça sağlam dışarıdan gelen tüm etkenlere karşı dayanıklı olan bir dış cephe kaplama çeşitleridir. Dekoratif olarak da oldukça hoş görünen bu yöntemi bisküvi tuğlalarla uygulanması binaların zengin görünümlü ve açısından oldukça etkilidir.

Son olarak prekast dış cephe kaplama yöntemi silis kumu beyaz çimento cam elyaf polimer karışımı içeren dayanıklı hafif ve sağlam kullanışı ile en çok tercih edilen en yüksek dış cephe kaplama çeşitlerinden bir tanesidir. Şekillendirilebilir özelliğe sahip olan bu yöntem detaylı gerçekleştirilmiş tasarımlar oluşturulurken kolay kaplama sağlar.

Yorum Yaz