PREKAST, geleneksel beton uygulamalarına alternatif olarak ortaya çıkan, içeriğinde cam elyafı, silis kumu, polimer ve beyaz çimento bulunan, kalıplara sprey püskürtme teknolojisi kullanılarak dökümü yapılan yeni nesil bir uygulamadır. Diğer seçeneklere göre prekast cephe çok daha dayanıklı, esnek ve uzun ömürlüdür. Karışımında yer alan her bir bileşen ona farklı özellikler katarak, kusursuza en yakın forma ulaşmasına katkı sağlar. Projenizde prekast beton sistemlerini tercih ettiğinizde size özel, benzersiz bir tasarıma sahip olmanızın önü açılır.

Prekast uygulama alanları oldukça geniştir ve neredeyse inşaat sektörünün her alanında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dış cephede panel, silme, harpuşta ve söve ürünleri, peyzaj mimarisinde saksı ve dekoratif yan seçenekleri hatta çatılardaki bacaların daha estetik görünüme kavuşturulmasına kadar her türlü ihtiyaca yanıt verir. Günümüzde prestijli konut projeleri, oteller, kamu ve eğitim binaları, iş merkezleri, alış veriş merkezleri gibi yapı tiplerinin vazgeçilmez ortak noktası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir çok bilimsel çalışmaya konu olan GRC prekast ürünleri, kalitesini ve dayanıklılığını ispatlayarak piyasada kendisine geniş bir yer edinmeyi başarmıştır. Ülkemizde son çeyrek yüzyıl içerisinde yukarı yönlü bir grafikle hakimiyetini arttırarak, deyim yerindeyse şehirlerimizin çehresini şekillendirmeyi sürdürmektedir.