Prekast Üretimi

Firmamız bünyesinde prekast üretiminin nasıl gerçekleştirildiğini anlatacağımız bu sayfada, imalat süreçlerinin tamamını bulabilirsiniz. En baştan konuyu maddeler halinde ele alacağız. Böylelikle konuyla alakalı bilmeniz gereken bütün bilgileri edinebilirsiniz. Müşterilerimiz bizimle irtibat kurduklarında prekast üretimi öncesinde yaptığımız ilk şey yerinde gerçekleştirdiğimiz teknik çalışmalardır. Bu etüt çalışmalarımız ile ileride ihtiyaç duyulacak planı, sizlerin istek ve talepleriniz doğrultusunda hazırlama fırsatı buluruz. Sonrasında bilgisayar ortamında projelendirmeye başlarız ve ekip arkadaşlarımız üç boyutlu çizimleri hazırlayarak beğeninize sunar. Mutabakatın sağlanmasının ardından sonuca ulaşmak için aşağıdaki adımları takip ederiz.

Prekast İmalatı ve Kalıpların Hazırlanması

İmalata başlandığında yapılacak ilk şey kalıpların kullanılabilir hale getirilmesidir. Hatta en önemli noktanın bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü prekast ürünlerimiz bu kalıplar kullanılarak dökülürler. Yapılacak en küçük bir hata bile istenilen sonuca ulaşılmasının önünde büyük bir engel olarak karşımıza çıkabilmektedir. Dolayısı ile kalıpların çizilmesi, oldukça titiz bir çalışma ile hazırlanması, alanında uzman ve yıllar içerisinde gereken tecrübeyi kazanmış ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Prekast Üretiminde Karkasların Önemi

Karkas yani panellerin iç yüzeyindeki metal iskelet, hassas hesaplamalar yapılarak belirlenen profiller ile imal edilir. Yine kendi bünyemizdeki ustalarca hazırlanırlar. Bu aşamada gaz altı kaynak ekipmanlarından yararlanılır. Böylelikle daha sağlam ve mukavemeti yüksek malzemelere sahip oluruz. Uzun yıllar cephede sorunsuz bir şekilde panellerin kalabilmesi için oldukça önemli bir yere sahip olan karkası, kırk beş santimetre aralıklarla yerleştirdiğimiz kancalar ile taşa başlarız.

Döküm ve Yalıtım

Özel bir karışımla dökümün yapıldığına daha önce değinmiş olsak da, tekrar ele alalım. Silis kumu, beyaz çimento ve özel yapı kimyasalları karşımı ile hazırlanan harç, kalıplar içerisine aktarılarak döküm gerçekleştirilir. Bu süreçte de oldukça uzmanlık gerektiğinden, ekip arkadaşlarımızı ona göre seçerek bir takım eğitimlere tabi tutuyoruz. Kurumaya bırakılan taşlar gereken süre boyunca bekletilir. Yalıtım, tamamen müşteri tercihine göre yapılır. Yalıtıma sahip taşlarda, yönetmeliklerde belirtildiği üzere A1 yanmazlık sınıfına dahil malzemeler kullanılır.

Böylelikle oldukça fazla teknik detayı bulunan süreç genel hatlarıyla tamamlanmış olur ve montaja geçiş yapılır.

Prekast üretimi imalatı

Bir Yorum Yaz