Yeni nesil cephe giydirme seçeneği olan prekast, kendisine has beyaz çimento, silis kumu, cam elyafı ve diğer kimyasal unsurların karışımından oluşturulan ve uzun yıllar sağlamlığını koruyan bir cephe sistemidir. Tasarım anlamında sınırsız seçeneğe sahiptir. Darbelere, sarsıntılara, güneşe ve mevsim şartlarına dayanıklı, uzun ömürlü bir seçenektir.

Özel yalıtımlı panel seçeneği sayesinde ek bir yalıtım ihtiyacınız olmaz. İmalatı esnasında gereken donanım kazandırılarak sıcak ve soğuk geçirgenliği en aza indirilir. Böylelikle ve yaz ve kış aylarında konforlu bir yaşam imkanı için gereken alt yapı hazırlanmış olur.

Prekast, izolasyon özelliği sayesinde dış ortamdaki sesin ve gürültünün içeriye girmesini oldukça büyük ölçüde engellemektedir. Şehir yaşantısının gürültüsünün yaşam alanınızdan uzaklaştırılmasını sağlayarak, daha yaşanabilir mekanlar hazırlar.

Cephe panellerinin, harpuşta uygulamalarının kar, yağmur gibi doğa olaylarının binanıza verdiği zararı en düşük seviyeye indirdiği bir gerçektir. Sıvının taşıyıcı kolonlar içerisindeki çelik malzemeye ulaşmasını, dolayısı ile zaman içerisinde paslanıp çürümesini engeller. Böylelikle daha uzun ömürlü apartmanlara sahip olursunuz.

Çeşitli kimyasal karışımlarla elde edilen GRC panellerin, yapılan araştırmalar neticesinde yapı içerisinde yaşayan insanların sağlığına hiç bir etki etmediği gözlemlenmiştir. Gönül rahatlığı ile tercih edip, konforunun tadını çıkarabilirsiniz.

Ülkemiz ne yazık ki deprem kuşağındadır. İstanbul gibi büyük şehirlerimiz ise fay hatları yakınlarında yer alır. Bu paneller esnek bir yapıya sahiptir. İşte bu yüzden sarsıntı meydana geldiğinde kırılma direnci yüksek olduğu için zarar görmezler.