Beşiktaş Prekast

Beşiktaş prekast alanındaki faaliyetlerimiz ile diğer Beşiktaş prekast firmalarından farklı bir bakış açısı ile yaklaşarak sizlerin memnuniyet seviyesini en üst düzeye çıkarabilmeyi kendimize amaç edindik. Yüksek kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerimiz ile modern şehir mimarisine büyük katkılar sağladık. İstanbul başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanına yayılan hizmet ağımız ile kusursuza yakın çözümler sunmaya devam ediyoruz. Kendisine has özel bir karışımı bulunan Beşiktaş prekast uygulamalarında kullanmış olduğumuz ürünlerimizi, bina cepheleri başta olmak üzere bir çok alanda kullanmaktayız. Çevre düzenlemeleri, peyzaj ve diğer alanlarda beklentilerinizi karşılamaktayız. Isı yalıtımlı yada yalıtımsız kabuk diye nitelendirdiğimiz prekast seçeneklerimizin beraberinde bizi tercih eden herkese bir takım ayrıcalıklar sunuyoruz. Bunların en başında ücretsiz keşif ve üç boyutlu projelendirme gelmektedir.

Bizi arayıp randevu talep ettiğinizde uzman keşif ekibimizi sizin belirlemiş olduğunuz gün ve saatte proje alanına yönlendirerek yerinde etüt çalışması gerçekleştiriyoruz. Metraj hesaplaması, sizin istekleriniz ve diğer teknik detayların belirlendiği bu evrenin ardından üç boyutlu proje çizimlerine geçiş yapılır. Tamamlanan çizimler onayınıza sunulur ve uygun görmeniz halinde kalıp ve karkas sürecine başlanır. Beşiktaş prekast uygulamasına özel kalıplar ve çelik karkas sisteminin hazır olmasının hemen ardından döküm yapılır. Hazır hale getirilen panel ve diğer yapı elemanları şantiye sahasına özenle ve titizlikle nakledilir. Cepheye önceden planlandığı şekilde bağlantı elemanları yardımı ile cepheye giydirilir. Son olarak yüzey pürüzleri tespit edilerek gereken onarımlar ve silikon işlemi tamamlanır. Boyanmasının hemen ardından ise size sorunsuz ve kullanıma hazır bir şekilde teslim edilir.

Yukarıda sizlere süreci kısaca anlatmaya çalışmış olsak da, aslında bütün bu aşamalar oldukça meşakkatli hazırlık ve üretim süreçleridir. Alanında uzmanlaşmış bir ekip olmadan üstesinden gelmek ne yazık ki mümkün değildir. Uzman kadromuz ile küçük, orta yada büyük ölçekteki bütün Beşiktaş prekast projelerini en iyi şekilde tamamlayarak teslim ediyoruz. Ayrıcalıklı çözümlerimizle tanışmak, ücretsiz keşif ve projelendirme ayrıcalıklarımızdan yararlanmak yada diğer bütün konulardaki sorularınızı cevaplandırmak için çağrı merkezimizi arayarak bize yedi gün yirmi dört saat ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş prekast

Prekast Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Prekast, yani çağımızın bütün yapı tiplerine başarı ile uygulanabilen cephe ve çevre giydirme yöntemi, popülerliğini hızla arttırmaktadır. Yapılaşmanın oldukça büyük bir hızla artmaya devam ettiği ülkemizde artık nereye bakarsanız bakın prekast yapı elemanları ile karşılaşmaktasınız. Peki bu ürünlerin tercih edilebilirliğini bu kadar arttıran nedir? Gelin bu koyunu bütün detayları ile birlikte inceleyelim.

Prekast Nedir?

Kendine has kimyasal karışımı bulunan ve bu karışım silis kumu, beyaz çimento ve bir takım özel kimyasallardan oluşan, çeşitli kalıplara dökülerek imal edilen, içeriden çelik karkas iskelet sistemi ile güçlendirilen yeni nesil cephe sistemine prekast denir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bina cepheleri başta olmak üzere daha birçok alanda kullanımı mümkündür. Örnek vermek gerekirse peyzaj ve binaları çevreleyen bütün unsurlar buna dahildir.

Genel olarak bu ürünlerin prekast cephe panelleri olarak kullanıldığı düşünülür. Bu doğrudur aslına bakılırsa. Ancak yıllar içerisinde kullanım alanları büyük bir hızla artmış ve artmaya da devam etmektedir. Cephede kullanıldığında yapıya dış duvar örmek gerekmediği için fazladan alan kazandırır. Yalıtımlı paneller tercih edildiğinde ise bu anlamda ek bir harcamaya ihtiyaç duyulmaz. Yapılan teknik çalışmalar neticesinde özel kalıplara ve ölçülere döküm yapılarak uygulanır. Birbirinden benzersiz sınırsız tasarım seçeneğini üretmek mümkündür.

Prekast cephe kaplama ile birlikte daha modern ve estetik açıdan ön plana çıkan yapılar ortaya çıkmıştır. Göze hitap eden binalara aynı zamanda maddi değer kazandıran bu çözümlerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de budur. Yeni bir bina inşa ediyor olmanıza gerek yok. Önceden inşa edilmiş binalara da bu uygulamalar rahatlıkla yapılmaktadır. Hatta bir çok restorasyon projesinde de görebilirsiniz.

Prekast Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Günümüzde her firmada farklılık göstermek üzere her firmanın bir birim fiyatı vardır. Yine kendi içerisinde imalatın zorluk seviyesi de bu rakamlara tesir edebilir. Sizlere buradan net bir bilgi vermek, teknik bir inceleme yapmadan mümkün değildir. Ancak Mono Prekast olarak en makul prekast cephe fiyatları ile hizmet vereceğimizin sözün ve garantisini vermekteyiz. Üstelik bizimle çalışmak isteyen herkes keşif ve üç boyutlu çizimlerden hiçbir bedel ödemeden yararlanmaktadır. Uzman kadromuz ve yıllar içerisinde edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ile kusursuza en yakın hizmeti sunabilmek adına olağan üstü bir çaba sarf etmekteyiz.

Prekast Cephe Firmaları

Doğru şirketle çalışmak, beklentilerinizin karşılanması noktasında hayati önem taşımaktadır. Dolayısı ile deyim yerinde ise bu konuda ince eleyip sık dokumanızda yarar var. Size ve projenize en uygun prekast firmaları arasında seçim yaptığınız takdirde yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu kazanımları elde etme olanağına sahip olabilirsiniz. Tüm bu konuları genel hatlarıyla ele almaya çalıştık. Aklınıza takılan her şey için bizi arayarak uzman müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

prekast

Sarıyer Prekast

Sarıyer prekast sektörünün öncü kuruluşlarından bir olan firmamız, üstlendiği sorumluluk ve imzasını attığı projeler ile Sarıyer prekast firmaları arasında her zaman bir adım önde olmuştur. İmalatını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimize birikim ve tecrübemiz katarak beklentilerinizin de üstüne çıkan mimari işler ortaya koymaya gayret ediyoruz. Sarıyer'de prekast yapan firmalar içerisinde gerek yıllar içerisinde kazanmış olduğumuz deneyim gerekse ayrıcalıklı hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantisi vermekteyiz. Apartman, otel, iş merkezi, okul ve diğer bütün yapı tipleri için özel ve benzersiz prekast tasarımları hazırlıyoruz. Çağdaş bir tasarıma sahip, modern mimarinin gerekliliklerini içerisinde barındıran yüksek kaliteye sahip yapılara sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bize ulaşmak.

Ücretsiz keşif ve projelendirme: Bizimle iletişim kurduğunuz ilk anda sizlerden yerinde teknik incelemeler gerçekleştirmek için keşif randevusu talep ederiz. Belirtmiş olduğunuz gün ve saatte adresinize gelip prekast uygulaması yapılacak yeri inceleyip beklentilerinizi not alırız. Bütün bu bilgiler bilgisayar ortamında üç boyutlu çizim yapacak ekibimize yönlendirilir ve sonuç olarak bu tasarımlar size sunulur. Bütün konularda mutabık kalınmasının hemen ardından ikinci aşamaya geçiş yapılır.

Kalıp, döküm ve bağlantı elemanları: Sarıyer prekast proje ve çizimlerine göre özel döküm kalıplarının hazırlanmasının ardından özel ölçü ve ebatlara göre döküm yapılır. Bu aşamada özel kimyasal karışım oranları kullanılır. Cepheye bağlantı için kullanılan metal ekipmanlarda bu evrede imal edilir ve şantiyeye sevki sağlanır.

Montaj ve kontrol: Montaj ekiplerimiz uzman teknik personelimiz kontrolünde ürünleri cepheye giydirir. Bu aşamada mümkün olabilecek en üst seviyede dikkat ile hareket edilir. En ufak bir hataya dahi mahal verilmemeye özen gösterilir.

Silikon ve boya: Son olarak yüzeydeki küçük pürüzler giderilir ve silikon da çekildikten sonra ihtiyaç olması halinde boya uygulanarak Sarıyer prekast projesi sahiplerine sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

Sizlere en başından en sonuna dek başta üç boyutlu tasarım ve ücretsiz keşif olmak üzere bir çok ayrıcalık sunuyoruz. Her aşamada sizinle yakın iletişim kuruyor ve her şeyin istediğiniz gibi şekillenmesini sağlıyoruz. Memnuniyet seviyenizi mümkün olan en üst düzeye taşıyabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kapsamlı bilgi ve randevu için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sarıyer prekast

Erenköy Prekast

Erenköy prekast sayfamızla birlikte siz değerli müşterilerimizin Erenköy prekast firmaları ve uygulamaları hakkında merak edebileceğiniz bütün soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Erenköy'de prekast yapan firmalardan farklı olarak sizlere gün geçtikçe zenginleşen mimari seçeneklerinin en iyilerini sunmaya gayret ediyoruz. Bilindiği üzere günümüzün en çok tercih edilen ve ihtişamlı görünüm kazandıran cephe seçeneği olan prekast, sizin için en doğru firmayı bulduğunuzda beklentilerinizi karşılayabilecek nitelik kazanmaktadır. Kendisine has kimyasal karışımı ve pürüzsüz yüzeyi ile binaların yeni mimari anlayışın izleriyle bezenmesine olanak sağlayan ürün ve hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız. Bölgede bugüne dek sayısız projeye imzamızı attık. Her biri eşsiz tasarımı ile Erenköy'ün çehresinin güzelleşmesine ciddi anlamda katkı sağladı. Gelin şimdi Erenköy prekast hizmetlerimizi evreler halinde birlikte inceleyelim.

Bizimle iletişime geçtiğinizde ilk olarak sizden yerinde gereken teknik incelemeleri yapmak üzere randevu talep ederiz. İnceleme için gelen teknik arkadaşlarımız çalışmalarını gerçekleştirirken sizin beklentilerinizi de isteklerinizi de not alırlar. Sonrasında bilgisayar ortamında üç boyutlu tasarımlar hazırlanarak beğeninize sunulur ve son dokunuşların yapılmasının ardından hazırlık süreci tamamlanmış olur. Projenize özel kalıplar hazırlanır ve çelik karkas imalatının da ardından döküme geçilir. Hazır hale gelen ürünlerimizin sevki gerçekleştirildikten sonra montaj başlar. Uzman kadromuzla bunu da tamamlayarak silikon uygulamasının ardından Erenköy prekast çözümlerimizi tamamlayarak kusursuza en yakın biçimde teslim ederiz.

Size her zaman en makul Erenköy prekast fiyatları ile hizmet verme gayreti içerisindeyiz. Bizi tercih eden herkesin yerinde detaylı keşif ve üç boyutlu projelendirme olanaklarından ücretsiz olarak faydalandığının da altını çizmek isteriz. Attığımız her adımla sektöre yön verdiğimiz varoluş sürecimizin en başından bu yana memnuniyet seviyenize ivme kazandırmayı kendimize amaç edindik ve bu doğrultuda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Erenköy'ün tamamını kapsayan, bütün yapı tiplerine özel uygulamalarımız bulunmaktadır. Prekast alanında bütün ihtiyaçlarınıza modern tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz üretim ve şantiyede uzman ekip arkadaşlarımızla yaptığımız yüksek kaliteli montaj ile yanıt veriyoruz. Kalite ile ekonomiyi birleştiren hizmetlerimizle ilgili geniş kapsamlı bilgi edinmek yada yerinde ücretsiz keşif randevusu almak için bize dilediğiniz gün ve saatte ulaşabilirsiniz.

Erenköy Prekast Firmaları

Ümraniye Prekast

Günümüzde İnşaat ve kimyasal ürün sektöründe birçok maddenin içeriğinde bulunan silis kumu farklı alanlarda kullanıldığı gibi son dönemin en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemlerinden prekast sistemlerde de vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir. Silis kumunun tercih edilebilmesi için öncelikli olarak Türk standartlarına göre belirlenen işlemlerden geçmiş olması gerekmekte ve bu sebeple bu ürünün tedarik edilmesini sağlayan firmaların sayısı oldukça sınırlı olmaktadır. Prekast dış cephe kaplama yöntemlerinde kullanılan sprey yöntemi sprey ekipmanlarından geçen kumun tanesinin boyutu oldukça önem taşımakta sprey ekipmanında kumun neden olduğu tıkanıklığın ortadan kalkması sağlanmaktadır. Aksi takdirde silis kumunun kullanımı ekipmanlarının bozulmasına ya da arızalanarak işin aksamasına neden olmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu tür sorunların ortaya çıkmaması ve yaşanmaması için öncelikli olarak üretim tesisinde silis kumu bazı işlemlerden geçirilmelidir. Örneğin bu işlemlerin en önemlisi zenginleştirme, sınıflandırma, susuzlandırma ve yıkama işlemleridir. Prekast cephe Bu işlemler sayesinde silis kumu belirli ölçülerde ve belirli alanlarda Kullanıma hazır hale getirilmekte böylece amacına uygun kullanım sağlanmaktadır.

Silis kumunun kalitesi ve amacına yönelik kullanımı için bazı testlerden geçirilerek standartlara bağlı kalındığı kanıtlamalıdır. Prekast cephe Bu standartları belirleyen elek analizi, kızdırma kaybı,  rutubet tayini ve AFS kil miktarının tayini sıralı olarak geçirilmesi gereken testlerdendir.

Prekast sistem denildiğinde akla gelen ilk madde ve daha doğrusu hammadde olarak kullanılan silis kumu iyice yıkanmış kurutulmuş ve içeriğinde çözülebilecek hiçbir madde kalmayacak şekilde arındırılmış olmalı bu hale getirilerek su ve çimento oranının doğru bir şekilde ayarlanabilmesi sağlamalıdır. Aksi takdirde dayanıksız bir dış yapının ortaya çıkmasına neden olur ve kullanılan bu ürün nedeniyle yapının dış cephesinde tahribatların hızla meydana gelmesi gözlemlenebilir. Binanın dış yapısının sağlamlığı kadar görsel olarak görüntünün de pürüzsüz olmasını sağlayan silis kumu kalitesi bir binanın dış cephesinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardandir. Kaliteli bir dış yapının sağlanabilmesi için prekast sistem birçok firmanın ya da mimarın tercihi olsa da prekast sistemi sağlayan silis kumunun kalitesi bu noktada en çok önem verilmesi gereken üründür.

Prekast Panel Ve Kabuk Prekast Arasındaki Farklar Nelerdir?

Prekast panel sistemi diğer bir ismi ile ısı yalıtımlı prekast cephe paneli yapıya duvar örmenize gerek bırakmadan ve ekstra bir mantolama sistemi masrafına gerek kalmadan binanızın dış cephesinin kaplanmasını sağlayan bir sistemdir ve bu yöntem sayesinde sizler binanızın kabasına dahi duvar örmeden bitirerek dış cephe kaplama firmanıza teslim edebilirsiniz.  Gerisine karışmadan daha proje aşamasındayken Çekmeköy prekast sistemi firması ile anlaşarak projenizi hayata geçirmeye başlarsınız. Bu yöntem masrafların azalmasına yaradığı gibi aynı zamanda işlemlerinde kısa sürmesini sağlayarak işinizi ve inşaat firmasının işini kolaylaştırır ve bunun yanında yapının bünyesinde ağırlık oluşturmadan daha hafif bir yapı ile daha uzun ömürlü bir inşaatın tamamlanmasını sağlarsınız.

Dekoratif prekast kabuk panel sisteminde ise inşaat firması olarak binanızın kaba inşaatını gerçekleştirir. Bunun yanında duvarların bölme işlemlerini gerçekleştirir ve projede belirlenen prekast yalnızca kabuk panel işlemini gerçekleştirirsiniz. Kabuk prekast sisteminde sizler Ümraniye prekast olan bölgelere kabuk, söve, payanda ve bunun gibi daha birçok yapı malzemeleri ile uygun

 işlemini tamamlar geriye kalan kısımların izolasyonunda ise farklı cephe kaplama çözümlerine başvurarak yapınızın dış cephe kaplama işlemini gerçekleştirirsiniz.

Bu iki sistem arasındaki farklar hem maddi hem de binanın hızlı tamamlanması açısından farklılıklar göstermekte ilk yöntemde dış cephe firmalarının iş yoğunluğu yapı üzerinde daha fazla olmaktan diğer sistemde ise inşaat yapısının dış cephe işleminde yalnızca plaka sistemlerinden faydalanılmaktadır. Yapının taşıyacağı yük ve ortaya çıkacak maliyet ve bina ömrü düşünüldüğünde duvarların ağırlığı hesap edilerek bir yapının ömrü uzatılmaktadır. Çekmeköy Prekast panel yöntemi diğer yöntemlerden daha pahalı olmasına rağmen daha fazla tercih edilerek yapının ömrü, görsel güzellik ve kalite açısından daha fazla değer kazandırmaktadır.

Avrupa'da 1970'li yıllardan bu yana tercih edilen prekast dış cephe kaplama sistemleri birçok çeşidi ve kullanılan malzeme açısından da oldukça farklı alanları ortaya çıkmakta her geçen gün daha özel görünüme sahip yapıların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Gebze Prekast

Son yıllarda birçok mimarın, mühendisin ve mütehatin tercih ettiği dış cephe sistemlerinden biri olan prekast uzun ömürlü kullanılması, dekoratif olarak göze hitap etmesi ve uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlaması açısından en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemidir. Bu sistem uygulanmadan önce prekast metraj hesabı nasıl alınır araştırılmalıdır. Çünkü detaylı hesaplama yapılmadığında firmalar arasında oldukça fazla fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Ancak bu hesap yapıldığında bir projede bazen birçok farklı sonucun çıktığı görülmektedir.

 Projede hangi bölgelerin prekast kaplama yapılacağına karar verilir? bu konular üzerinde durmak gerekmektedir. Projede bütün alanlar kaplama olacak şekilde hesaplandığında binanın çevresi ve yüksekliği hesaplanmalı böylece basit bir işlem ile binanın cephe metrajı alınmalıdır. Ancak sizler bu hesabı yaparken prekast panellerinin birbirine dokundukları noktalarda ya da yanaklarda hesaplama yapmadığınızda eksik hesaplama yapıldığını görürsünüz.

Prekast metrajı hesaplanırken panellerin binanın yüksekliği ve metrekaresi ile çarpılması şeklinde yapılan hesaplarda fiyatın yanlış hesaplanması sorunu ortaya çıkmaktadır. Eksik hesaplamaların yapılması ve detayların fiyata dahil edilmemesi işlemin bitiminde sizlerin fiyat konusunda firmayla anlaşmazlığa düşmenize neden olacak ve bu nedenle hizmet aldığınız ya da fiyat karşılaştırması yaptığınız firmaların aralarındaki fiyat farkının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Sizler yapı sahipleri olarak projelerinizin dış cephe sistemlerini hesaplatırken pencere bölümleri içinde işlem yaptırmalı ve kaplama yapılmayacak alanlar olarak bu alanların bütün alanlardan çıkarılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde fazla kaplama sistemi ve bunun için daha fazla prekast panel kullanımı hesaplattığınızdan fiyat farkının ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Görsel olarak tercih ettiğiniz prekast sistemi aynı zamanda sizleri daha kalıcı çözümler ve yapınızın daha uzun ömürlü olabilmesini sağlayan en önemli kurallardan bir tanesi olduğunu düşünmeli prekast metraj hesabı yaparken de diğer yöntemlere göre daha fazla para ödemeyi tercih ederek yine de bu sistemi tercih etmelisiniz. Bu kaplama sistemlerini tercih ederken sizler sistemin tasarımınıza ve yapınıza kazandırdıklarını hesap ederek daha mantıklı ve daha doğru tercih olduğunu görmeli böylece daha sağlam ve daha tasarruflu bir kullanım sağlayacak olan yapı ile müşterilerinizi ya da ailenizi buluşturabilirsiniz.

Kartal Prekast

Son yıllarda birçok mimarın, mühendisin ve mütehatin tercih ettiği dış cephe sistemlerinden biri olan uzun ömürlü kullanılması, dekoratif olarak göze hitap etmesi ve uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlaması açısından en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemidir. Bu sistem uygulanmadan önce prekast metraj hesabı nasıl alınır araştırılmalıdır. Çünkü detaylı hesaplama yapılmadığında firmalar arasında oldukça fazla fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Ancak bu hesap yapıldığında bir projede bazen birçok farklı sonucun çıktığı görülmektedir.

Prekast metraj hesabı nasıl alınır? projede hangi bölgelerin prekast kaplama yapılacağına karar verilir? bu konular üzerinde durmak gerekmektedir. Projede bütün alanlar kaplama olacak şekilde hesaplandığında binanın çevresi ve yüksekliği hesaplanmalı böylece basit bir işlem ile binanın cephe metrajı alınmalıdır. Ancak sizler bu hesabı yaparken panellerinin birbirine dokundukları noktalarda ya da yanaklarda hesaplama yapmadığınızda eksik hesaplama yapıldığını görürsünüz.

Prekast metrajı hesaplanırken panellerin binanın yüksekliği ve metrekaresi ile çarpılması şeklinde yapılan hesaplarda fiyatın yanlış hesaplanması sorunu ortaya çıkmaktadır. Eksik hesaplamaların yapılması ve detayların fiyata dahil edilmemesi işlemin bitiminde sizlerin fiyat konusunda firmayla anlaşmazlığa düşmenize neden olacak ve bu nedenle hizmet aldığınız ya da fiyat karşılaştırması yaptığınız firmaların aralarındaki fiyat farkının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Sizler yapı sahipleri olarak projelerinizin dış cephe sistemlerini hesaplatırken pencere bölümleri içinde işlem yaptırmalı ve kaplama yapılmayacak alanlar olarak bu alanların bütün alanlardan çıkarılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde fazla kaplama sistemi ve bunun için daha fazla prokast panel kullanımı hesaplattığınızdan fiyat farkının ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Görsel olarak tercih ettiğiniz prekast sistemi aynı zamanda sizleri daha kalıcı çözümler ve yapınızın daha uzun ömürlü olabilmesini sağlayan en önemli kurallardan bir tanesi olduğunu düşünmeli prekast metraj hesabı yaparken de diğer yöntemlere göre daha fazla para ödemeyi tercih ederek yine de bu sistemi tercih etmelisiniz. Bu kaplama sistemlerini tercih ederken sizler sistemin tasarımınıza ve yapınıza kazandırdıklarını hesap ederek daha mantıklı ve daha doğru tercih olduğunu görmeli böylece daha sağlam ve daha tasarruflu bir kullanım sağlayacak olan yapı ile müşterilerinizi ya da ailenizi buluşturabilirsiniz.

Üsküdar Prekast

Cam elyafı yüklü olan profiller ısı yalıtımlı alüminyum pencere kapı ve giydirme cephe sistemlerinde kullanılmakta olup kompozit alüminyum profiller yardımıyla profil sistemlerinde ortaya çıkan ısı köprüsü problemine sorun olmaktan çıkarmakta ve daha çok ısı yalıtımı sağlayarak ısı kaybını ortadan kaldırabilmektedir. Isı bariyeri sistemleri fiziksel ve kimyasal olarak özellikler taşımaktadır.

Üsküdar Prekast fiyatları Hassas üretim toleransına sahip olan ısı bariyerleri yüksek boyutsal stabilite sahiptirler. Ülkemizde ısı bariyerleri ucuz olması düşünülerek PVC malzemelerden elde edilmekte Ancak bu bariyerler ciddi projelerde değil kalite açısından düşük olduğu için genellikle yapılarında ucuza kaçan inşaat firmaları tarafından tercih edilmektedir. Bunun dışında Türkiye'de kuralına uygun yapılan binalarda ithal olarak ülkemize getirilen ısı bariyerleri tercih edilmekte ve kullanım açısından kaliteli olan bu bariyerler ile ısı dengesi daha kolay sağlanarak daha sorunsuz bir kullanım oluşmakta ısı kaybı önlenmektedir.

İthal ısı bariyeri ile ülkemizde üretilen ısı bariyerleri arasında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Prekast Cephe İthal ısı bariyeri poliamit ısı yalıtım bariyerleri günümüzde şartnamelerde kullanılmaya başlamıştır ve bu ürünlerin mekanik ve termal özellikleri de oldukça iyidir.

Prekast Pencere sistemlerinde kullanılmak üzere oluşturulan ilk ısı yalıtım bariyeri Alman firması tarafından ısı bariyeri ve Prekast Elyafı takviyeli 6-6 naylon malzeme ile belirli bir uzunluğa sahip olarak üretilmiş günümüzde Isı yalıtımlı alüminyum pencere ve kapı sistemlerinin yanında cephe sistemleri performansı açısından da çok geniş aralıklı ve çeşitlilikte sistemler kullanılmaya başlamıştır. Bu sistemler oluşturulurken ısı yalıtımları yerlerindeki çeşitlilik her geçen gün artmış ve teknolojik ilerlemeler arttıkça da sistemlerin hem maliyeti hem de kullanım şartları değişmiştir. Isı bariyeri yalnızca cam sistemlerinde değil kapı dış cephe kaplama ve iç cephe kaplama sistemlerinde de tercih edilerek ısıdan tasarruf etmeyi ve cam Prekast Elyafı takviyesiyle yapılarda kullanılan diğer ağır sistemleri kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Bilinmeye ve duyulmaya başladığı bu yöntemlerin uygulamaları yapılırken her geçen gün maliyet düşmekte ve yeni sistemlerin oluşturulmasıyla da eski sistemlerin maliyeti gitgide düşmektedir. Yaygınlaşmaya başlayan bu sistemler sayesinde kişilerin yaşam kalitesi ve konforu her geçen gün artmakta ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanarak daha rahat bir yaşam sunulmaktadır.

Bostancı Prekast

Mantolama olarak tanımlanan ya da birçoğumuzun bu şekilde algıladığı dış cephe kaplama işlemi içeriğinde mantolamayı da bulundurmakta ancak mantolama yalnızca bu işlemin bir bölümünü oluşturmaktadır. Dış cephe kaplama çeşitleri oldukça farklı ve kullanıldıkları malzemeler olarak da değişik özelliklere sahip sistemlerdir. Dış cephe mantolama işlemi bu işlemlerden en maliyetsiz olan yöntemdir ve bu nedenle de dış cephe denildiğinde akla gelen ilk yöntem olarak tercih edilir. Binanın hem içten hem de dıştan uygulayabileceği 3 farklı yöntemle yapılan mantolama sistemi her yere ve her keseye uygun olduğu için birçok kişinin tercihidir. Bostancı Prekast

Diğer bir yöntem olan silikon dış cephe kaplama çeşitleri arasında galvanizli çelik malzemelerden üretilmiş olan bir sistem ile binaya sabitlenen ve kullanıldıkları binaya zengin gösteriş kazandıran bir sistem olup silikon dış cephe kaplama yöntemi genellikle iş ve alışveriş merkezlerinin dış cephe sistemlerinde kullanılmaktadır.

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama yöntemi ise dış cephe kaplama çeşitlerinden bir diğeridir ve bu yöntem alüminyum ile galvenizli çelik prekast ankrajları aracılığıyla döşenebilmektedir. Hafif ve ince bir yapıya sahip dış cephe kaplama yöntemlerinden bir tanesi olarak tercih edilmektedir. Bu sistem farklı renk ve desenlere sahip bir şekilde üretilebildiği için görsel olarak farklılıktan hoşlananlar için tercih edilebilirdir. Bostancı Prekast

Ahşap dış cephe kaplama yöntemi doğallıktan hoşlanan ve hafif bina yapısından vazgeçemeyen yalıtımı düzgün gerçekleştirildiğinde tercih edilebilirliği gitgide yükselecek olan dış cephe kaplama yöntemlerinden bir tanesidir. Özel tasarımlar ya da turistik alanlar için daha çok tercih edilen bu yöntem yaşam alanları ve büyük binalar için tercih edilebilirliği en düşük olan dış cephe kaplama yöntemidir. Prekast Cephe 

Doğal taş kaplama cephe yöntemi farklı renkte ve ebatlarda taşlardan oluşan ve oldukça sağlam dışarıdan gelen tüm etkenlere karşı dayanıklı olan bir dış cephe kaplama çeşitleridir. Dekoratif olarak da oldukça hoş görünen bu yöntemi bisküvi tuğlalarla uygulanması binaların zengin görünümlü ve açısından oldukça etkilidir.

Son olarak prekast dış cephe kaplama yöntemi silis kumu beyaz çimento cam elyaf polimer karışımı içeren dayanıklı hafif ve sağlam kullanışı ile en çok tercih edilen en yüksek dış cephe kaplama çeşitlerinden bir tanesidir. Şekillendirilebilir özelliğe sahip olan bu yöntem detaylı gerçekleştirilmiş tasarımlar oluşturulurken kolay kaplama sağlar.