Karayolu güvenliği donanımı için yeni bir gereksinim bu yılın sonunda yürürlüğe girecek ve ülke genelinde prekast beton üreticilerini etkileme potansiyeline sahip. Yönetmelik, 31 Aralık 2019 tarihinde veya sonrasında üretilen tüm geçici prekast beton bariyer tasarımlarını etkilemektedir.Ocak 2016'da, Federal Karayolu İdaresi (FHWA), Amerikan Devlet Ulaştırma Görevlileri Birliği (AASHTO) ile, karayolu güvenliği donanımı için kalıcı ve geçici yol kenarındaki bariyerleri içeren yeni bir gereksinimi ortaya koyan ortak bir anlaşma yaptı; prekast kutu menfezlerde ve 3 taraflı yapılarda kullanılanlar dahil olmak üzere uzunlamasına bariyerler; ve köprü rayları. Bu ürünler 31 Aralık'ta veya sonrasında üretildiyse, Güvenlik Donanımı Değerlendirme El Kitabı'nın (MASH) 2016 sayısına başarıyla test edilmelidir. Bu tarihten önce üretilen ve Ulusal Ulusal Kooperatif Yolu Araştırma Projesi Raporu 350 veya MASH'in 2009 baskısında başarıyla test edilen cihazlar normal hizmet ömürleri boyunca kullanılmaya devam edebilir. Eyaletinizin ulaştırma departmanına engel oluşturursanız, şimdi onlarla bu zaman çizelgelerine uyma stratejileri ve politikaları hakkında konuşma zamanı. Bu, özellikle nakliye acentenizin Jersey veya F şekli bariyeri gibi ulusal olarak tanınan şekillerin dışında bir ülkeye özgü geometri standardına sahip olması durumunda geçerlidir. Bu daha yaygın standart şekiller DOT veya başka bir kurum tarafından yeni MASH kriterlerine göre test edilmiş ve onaylanmış olabilir. FHWA’nın 4 Nisan 2018 tarihli bir notu, DOT’lara kendi yetki alanlarında kullanılan engellerin çöküşünün belirlenmesinde yardımcı olmak için bazı ek bilgiler sağlamıştır. Sorularınız veya daha fazla bilgi için kod ve standart direktörü Eric Carleton, P.E.

Karayolu güvenliği donanımı için yeni bir gereksinim bu yılın sonunda yürürlüğe girecek ve ülke genelinde prekast beton üreticilerini etkileme potansiyeline sahip.
Yönetmelik, 31 Aralık 2019 tarihinde veya sonrasında üretilen tüm geçici prekast beton bariyer tasarımlarını etkilemektedir.

Ocak 2016'da, Federal Karayolu İdaresi (FHWA), Amerikan Devlet Ulaştırma Görevlileri Birliği (AASHTO) ile, karayolu güvenliği donanımı için kalıcı ve geçici yol kenarındaki bariyerleri içeren yeni bir gereksinimi ortaya koyan ortak bir anlaşma yaptı; prekast kutu menfezlerde ve 3 taraflı yapılarda kullanılanlar dahil olmak üzere uzunlamasına bariyerler; ve köprü rayları.
Bu ürünler 31 Aralık'ta veya sonrasında üretildiyse, Güvenlik Donanımı Değerlendirme El Kitabı'nın (MASH) 2016 sayısına başarıyla test edilmelidir. Bu tarihten önce üretilen ve Ulusal Ulusal Kooperatif Yolu Araştırma Projesi Raporu 350 veya MASH'in 2009 baskısında başarıyla test edilen cihazlar normal hizmet ömürleri boyunca kullanılmaya devam edebilir.
Eyaletinizin ulaştırma departmanına engel oluşturursanız, şimdi onlarla bu zaman çizelgelerine uyma stratejileri ve politikaları hakkında konuşma zamanı. Bu, özellikle nakliye acentenizin Jersey veya F şekli bariyeri gibi ulusal olarak tanınan şekillerin dışında bir ülkeye özgü geometri standardına sahip olması durumunda geçerlidir. Bu daha yaygın standart şekiller DOT veya başka bir kurum tarafından yeni MASH kriterlerine göre test edilmiş ve onaylanmış olabilir.
FHWA’nın 4 Nisan 2018 tarihli bir notu, DOT’lara kendi yetki alanlarında kullanılan engellerin çöküşünün belirlenmesinde yardımcı olmak için bazı ek bilgiler sağlamıştır.
Sorularınız veya daha fazla bilgi için kod ve standart direktörü Eric Carleton, P.E.

A new requirement for highway safety hardware takes effect later this year, and it has the potential to impact precast concrete manufacturers across the country.

The regulation impacts all temporary precast concrete barrier designs manufactured on or after Dec. 31, 2019.

Precast concrete highway barrier

In January 2016, the Federal Highway Administration (FHWA) issued a joint agreement with the American Association of State Transportation Officials (AASHTO) outlining a new requirement for highway safety hardware, which includes permanent and temporary roadside barriers; longitudinal barriers, including those used on precast box culverts and 3-sided structures; and bridge rails.

These products, if manufactured on or after Dec. 31, must be successfully tested to the 2016 edition of Manual for Assessing Safety Hardware (MASH). Devices manufactured before this date, and successfully tested to National Cooperative Highway Research Project Report 350 or the 2009 edition of MASH, may continue to be used throughout their normal service lives.

If you manufacture barrier for your state’s department of transportation, the time is now to speak with them about their strategy and policy to comply with these timelines. This is particularly true if your transportation agency has a state-specific geometry standard other than nationally recognized shapes such as the Jersey or F-shape barrier. Those more common standardized shapes may have already been tested and approve in accordance to the new MASH criteria by your DOT or another agency.

A Eric” carleton p.e.>, director of codes and standards, with questions or more information.


Kaynak:https://precast.org/2019/09/mash-barrier-regulation-takes-effect-this-year/

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir