Ümraniye Prekast

Günümüzde İnşaat ve kimyasal ürün sektöründe birçok maddenin içeriğinde bulunan silis kumu farklı alanlarda kullanıldığı gibi son dönemin en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemlerinden prekast sistemlerde de vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir. Silis kumunun tercih edilebilmesi için öncelikli olarak Türk standartlarına göre belirlenen işlemlerden geçmiş olması gerekmekte ve bu sebeple bu ürünün tedarik edilmesini sağlayan firmaların sayısı oldukça sınırlı olmaktadır. Prekast dış cephe kaplama yöntemlerinde kullanılan sprey yöntemi sprey ekipmanlarından geçen kumun tanesinin boyutu oldukça önem taşımakta sprey ekipmanında kumun neden olduğu tıkanıklığın ortadan kalkması sağlanmaktadır. Aksi takdirde silis kumunun kullanımı ekipmanlarının bozulmasına ya da arızalanarak işin aksamasına neden olmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu tür sorunların ortaya çıkmaması ve yaşanmaması için öncelikli olarak üretim tesisinde silis kumu bazı işlemlerden geçirilmelidir. Örneğin bu işlemlerin en önemlisi zenginleştirme, sınıflandırma, susuzlandırma ve yıkama işlemleridir. Prekast cephe Bu işlemler sayesinde silis kumu belirli ölçülerde ve belirli alanlarda Kullanıma hazır hale getirilmekte böylece amacına uygun kullanım sağlanmaktadır.

Silis kumunun kalitesi ve amacına yönelik kullanımı için bazı testlerden geçirilerek standartlara bağlı kalındığı kanıtlamalıdır. Prekast cephe Bu standartları belirleyen elek analizi, kızdırma kaybı,  rutubet tayini ve AFS kil miktarının tayini sıralı olarak geçirilmesi gereken testlerdendir.

Prekast sistem denildiğinde akla gelen ilk madde ve daha doğrusu hammadde olarak kullanılan silis kumu iyice yıkanmış kurutulmuş ve içeriğinde çözülebilecek hiçbir madde kalmayacak şekilde arındırılmış olmalı bu hale getirilerek su ve çimento oranının doğru bir şekilde ayarlanabilmesi sağlamalıdır. Aksi takdirde dayanıksız bir dış yapının ortaya çıkmasına neden olur ve kullanılan bu ürün nedeniyle yapının dış cephesinde tahribatların hızla meydana gelmesi gözlemlenebilir. Binanın dış yapısının sağlamlığı kadar görsel olarak görüntünün de pürüzsüz olmasını sağlayan silis kumu kalitesi bir binanın dış cephesinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardandir. Kaliteli bir dış yapının sağlanabilmesi için prekast sistem birçok firmanın ya da mimarın tercihi olsa da prekast sistemi sağlayan silis kumunun kalitesi bu noktada en çok önem verilmesi gereken üründür.

Prekast Panel Ve Kabuk Prekast Arasındaki Farklar Nelerdir?

Prekast panel sistemi diğer bir ismi ile ısı yalıtımlı prekast cephe paneli yapıya duvar örmenize gerek bırakmadan ve ekstra bir mantolama sistemi masrafına gerek kalmadan binanızın dış cephesinin kaplanmasını sağlayan bir sistemdir ve bu yöntem sayesinde sizler binanızın kabasına dahi duvar örmeden bitirerek dış cephe kaplama firmanıza teslim edebilirsiniz.  Gerisine karışmadan daha proje aşamasındayken Çekmeköy prekast sistemi firması ile anlaşarak projenizi hayata geçirmeye başlarsınız. Bu yöntem masrafların azalmasına yaradığı gibi aynı zamanda işlemlerinde kısa sürmesini sağlayarak işinizi ve inşaat firmasının işini kolaylaştırır ve bunun yanında yapının bünyesinde ağırlık oluşturmadan daha hafif bir yapı ile daha uzun ömürlü bir inşaatın tamamlanmasını sağlarsınız.

Dekoratif prekast kabuk panel sisteminde ise inşaat firması olarak binanızın kaba inşaatını gerçekleştirir. Bunun yanında duvarların bölme işlemlerini gerçekleştirir ve projede belirlenen prekast yalnızca kabuk panel işlemini gerçekleştirirsiniz. Kabuk prekast sisteminde sizler Ümraniye prekast olan bölgelere kabuk, söve, payanda ve bunun gibi daha birçok yapı malzemeleri ile uygun

 işlemini tamamlar geriye kalan kısımların izolasyonunda ise farklı cephe kaplama çözümlerine başvurarak yapınızın dış cephe kaplama işlemini gerçekleştirirsiniz.

Bu iki sistem arasındaki farklar hem maddi hem de binanın hızlı tamamlanması açısından farklılıklar göstermekte ilk yöntemde dış cephe firmalarının iş yoğunluğu yapı üzerinde daha fazla olmaktan diğer sistemde ise inşaat yapısının dış cephe işleminde yalnızca plaka sistemlerinden faydalanılmaktadır. Yapının taşıyacağı yük ve ortaya çıkacak maliyet ve bina ömrü düşünüldüğünde duvarların ağırlığı hesap edilerek bir yapının ömrü uzatılmaktadır. Çekmeköy Prekast panel yöntemi diğer yöntemlerden daha pahalı olmasına rağmen daha fazla tercih edilerek yapının ömrü, görsel güzellik ve kalite açısından daha fazla değer kazandırmaktadır.

Avrupa'da 1970'li yıllardan bu yana tercih edilen prekast dış cephe kaplama sistemleri birçok çeşidi ve kullanılan malzeme açısından da oldukça farklı alanları ortaya çıkmakta her geçen gün daha özel görünüme sahip yapıların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Gebze Prekast

Son yıllarda birçok mimarın, mühendisin ve mütehatin tercih ettiği dış cephe sistemlerinden biri olan prekast uzun ömürlü kullanılması, dekoratif olarak göze hitap etmesi ve uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlaması açısından en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemidir. Bu sistem uygulanmadan önce prekast metraj hesabı nasıl alınır araştırılmalıdır. Çünkü detaylı hesaplama yapılmadığında firmalar arasında oldukça fazla fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Ancak bu hesap yapıldığında bir projede bazen birçok farklı sonucun çıktığı görülmektedir.

 Projede hangi bölgelerin prekast kaplama yapılacağına karar verilir? bu konular üzerinde durmak gerekmektedir. Projede bütün alanlar kaplama olacak şekilde hesaplandığında binanın çevresi ve yüksekliği hesaplanmalı böylece basit bir işlem ile binanın cephe metrajı alınmalıdır. Ancak sizler bu hesabı yaparken prekast panellerinin birbirine dokundukları noktalarda ya da yanaklarda hesaplama yapmadığınızda eksik hesaplama yapıldığını görürsünüz.

Prekast metrajı hesaplanırken panellerin binanın yüksekliği ve metrekaresi ile çarpılması şeklinde yapılan hesaplarda fiyatın yanlış hesaplanması sorunu ortaya çıkmaktadır. Eksik hesaplamaların yapılması ve detayların fiyata dahil edilmemesi işlemin bitiminde sizlerin fiyat konusunda firmayla anlaşmazlığa düşmenize neden olacak ve bu nedenle hizmet aldığınız ya da fiyat karşılaştırması yaptığınız firmaların aralarındaki fiyat farkının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Sizler yapı sahipleri olarak projelerinizin dış cephe sistemlerini hesaplatırken pencere bölümleri içinde işlem yaptırmalı ve kaplama yapılmayacak alanlar olarak bu alanların bütün alanlardan çıkarılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde fazla kaplama sistemi ve bunun için daha fazla prekast panel kullanımı hesaplattığınızdan fiyat farkının ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Görsel olarak tercih ettiğiniz prekast sistemi aynı zamanda sizleri daha kalıcı çözümler ve yapınızın daha uzun ömürlü olabilmesini sağlayan en önemli kurallardan bir tanesi olduğunu düşünmeli prekast metraj hesabı yaparken de diğer yöntemlere göre daha fazla para ödemeyi tercih ederek yine de bu sistemi tercih etmelisiniz. Bu kaplama sistemlerini tercih ederken sizler sistemin tasarımınıza ve yapınıza kazandırdıklarını hesap ederek daha mantıklı ve daha doğru tercih olduğunu görmeli böylece daha sağlam ve daha tasarruflu bir kullanım sağlayacak olan yapı ile müşterilerinizi ya da ailenizi buluşturabilirsiniz.

Kartal Prekast

Son yıllarda birçok mimarın, mühendisin ve mütehatin tercih ettiği dış cephe sistemlerinden biri olan uzun ömürlü kullanılması, dekoratif olarak göze hitap etmesi ve uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlaması açısından en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemidir. Bu sistem uygulanmadan önce prekast metraj hesabı nasıl alınır araştırılmalıdır. Çünkü detaylı hesaplama yapılmadığında firmalar arasında oldukça fazla fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Ancak bu hesap yapıldığında bir projede bazen birçok farklı sonucun çıktığı görülmektedir.

Prekast metraj hesabı nasıl alınır? projede hangi bölgelerin prekast kaplama yapılacağına karar verilir? bu konular üzerinde durmak gerekmektedir. Projede bütün alanlar kaplama olacak şekilde hesaplandığında binanın çevresi ve yüksekliği hesaplanmalı böylece basit bir işlem ile binanın cephe metrajı alınmalıdır. Ancak sizler bu hesabı yaparken panellerinin birbirine dokundukları noktalarda ya da yanaklarda hesaplama yapmadığınızda eksik hesaplama yapıldığını görürsünüz.

Prekast metrajı hesaplanırken panellerin binanın yüksekliği ve metrekaresi ile çarpılması şeklinde yapılan hesaplarda fiyatın yanlış hesaplanması sorunu ortaya çıkmaktadır. Eksik hesaplamaların yapılması ve detayların fiyata dahil edilmemesi işlemin bitiminde sizlerin fiyat konusunda firmayla anlaşmazlığa düşmenize neden olacak ve bu nedenle hizmet aldığınız ya da fiyat karşılaştırması yaptığınız firmaların aralarındaki fiyat farkının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Sizler yapı sahipleri olarak projelerinizin dış cephe sistemlerini hesaplatırken pencere bölümleri içinde işlem yaptırmalı ve kaplama yapılmayacak alanlar olarak bu alanların bütün alanlardan çıkarılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde fazla kaplama sistemi ve bunun için daha fazla prokast panel kullanımı hesaplattığınızdan fiyat farkının ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Görsel olarak tercih ettiğiniz prekast sistemi aynı zamanda sizleri daha kalıcı çözümler ve yapınızın daha uzun ömürlü olabilmesini sağlayan en önemli kurallardan bir tanesi olduğunu düşünmeli prekast metraj hesabı yaparken de diğer yöntemlere göre daha fazla para ödemeyi tercih ederek yine de bu sistemi tercih etmelisiniz. Bu kaplama sistemlerini tercih ederken sizler sistemin tasarımınıza ve yapınıza kazandırdıklarını hesap ederek daha mantıklı ve daha doğru tercih olduğunu görmeli böylece daha sağlam ve daha tasarruflu bir kullanım sağlayacak olan yapı ile müşterilerinizi ya da ailenizi buluşturabilirsiniz.

Üsküdar Prekast

Cam elyafı yüklü olan profiller ısı yalıtımlı alüminyum pencere kapı ve giydirme cephe sistemlerinde kullanılmakta olup kompozit alüminyum profiller yardımıyla profil sistemlerinde ortaya çıkan ısı köprüsü problemine sorun olmaktan çıkarmakta ve daha çok ısı yalıtımı sağlayarak ısı kaybını ortadan kaldırabilmektedir. Isı bariyeri sistemleri fiziksel ve kimyasal olarak özellikler taşımaktadır.

Üsküdar Prekast fiyatları Hassas üretim toleransına sahip olan ısı bariyerleri yüksek boyutsal stabilite sahiptirler. Ülkemizde ısı bariyerleri ucuz olması düşünülerek PVC malzemelerden elde edilmekte Ancak bu bariyerler ciddi projelerde değil kalite açısından düşük olduğu için genellikle yapılarında ucuza kaçan inşaat firmaları tarafından tercih edilmektedir. Bunun dışında Türkiye'de kuralına uygun yapılan binalarda ithal olarak ülkemize getirilen ısı bariyerleri tercih edilmekte ve kullanım açısından kaliteli olan bu bariyerler ile ısı dengesi daha kolay sağlanarak daha sorunsuz bir kullanım oluşmakta ısı kaybı önlenmektedir.

İthal ısı bariyeri ile ülkemizde üretilen ısı bariyerleri arasında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Prekast Cephe İthal ısı bariyeri poliamit ısı yalıtım bariyerleri günümüzde şartnamelerde kullanılmaya başlamıştır ve bu ürünlerin mekanik ve termal özellikleri de oldukça iyidir.

Prekast Pencere sistemlerinde kullanılmak üzere oluşturulan ilk ısı yalıtım bariyeri Alman firması tarafından ısı bariyeri ve Prekast Elyafı takviyeli 6-6 naylon malzeme ile belirli bir uzunluğa sahip olarak üretilmiş günümüzde Isı yalıtımlı alüminyum pencere ve kapı sistemlerinin yanında cephe sistemleri performansı açısından da çok geniş aralıklı ve çeşitlilikte sistemler kullanılmaya başlamıştır. Bu sistemler oluşturulurken ısı yalıtımları yerlerindeki çeşitlilik her geçen gün artmış ve teknolojik ilerlemeler arttıkça da sistemlerin hem maliyeti hem de kullanım şartları değişmiştir. Isı bariyeri yalnızca cam sistemlerinde değil kapı dış cephe kaplama ve iç cephe kaplama sistemlerinde de tercih edilerek ısıdan tasarruf etmeyi ve cam Prekast Elyafı takviyesiyle yapılarda kullanılan diğer ağır sistemleri kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Bilinmeye ve duyulmaya başladığı bu yöntemlerin uygulamaları yapılırken her geçen gün maliyet düşmekte ve yeni sistemlerin oluşturulmasıyla da eski sistemlerin maliyeti gitgide düşmektedir. Yaygınlaşmaya başlayan bu sistemler sayesinde kişilerin yaşam kalitesi ve konforu her geçen gün artmakta ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanarak daha rahat bir yaşam sunulmaktadır.

Bostancı Prekast

Mantolama olarak tanımlanan ya da birçoğumuzun bu şekilde algıladığı dış cephe kaplama işlemi içeriğinde mantolamayı da bulundurmakta ancak mantolama yalnızca bu işlemin bir bölümünü oluşturmaktadır. Dış cephe kaplama çeşitleri oldukça farklı ve kullanıldıkları malzemeler olarak da değişik özelliklere sahip sistemlerdir. Dış cephe mantolama işlemi bu işlemlerden en maliyetsiz olan yöntemdir ve bu nedenle de dış cephe denildiğinde akla gelen ilk yöntem olarak tercih edilir. Binanın hem içten hem de dıştan uygulayabileceği 3 farklı yöntemle yapılan mantolama sistemi her yere ve her keseye uygun olduğu için birçok kişinin tercihidir. Bostancı Prekast

Diğer bir yöntem olan silikon dış cephe kaplama çeşitleri arasında galvanizli çelik malzemelerden üretilmiş olan bir sistem ile binaya sabitlenen ve kullanıldıkları binaya zengin gösteriş kazandıran bir sistem olup silikon dış cephe kaplama yöntemi genellikle iş ve alışveriş merkezlerinin dış cephe sistemlerinde kullanılmaktadır.

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama yöntemi ise dış cephe kaplama çeşitlerinden bir diğeridir ve bu yöntem alüminyum ile galvenizli çelik prekast ankrajları aracılığıyla döşenebilmektedir. Hafif ve ince bir yapıya sahip dış cephe kaplama yöntemlerinden bir tanesi olarak tercih edilmektedir. Bu sistem farklı renk ve desenlere sahip bir şekilde üretilebildiği için görsel olarak farklılıktan hoşlananlar için tercih edilebilirdir. Bostancı Prekast

Ahşap dış cephe kaplama yöntemi doğallıktan hoşlanan ve hafif bina yapısından vazgeçemeyen yalıtımı düzgün gerçekleştirildiğinde tercih edilebilirliği gitgide yükselecek olan dış cephe kaplama yöntemlerinden bir tanesidir. Özel tasarımlar ya da turistik alanlar için daha çok tercih edilen bu yöntem yaşam alanları ve büyük binalar için tercih edilebilirliği en düşük olan dış cephe kaplama yöntemidir. Prekast Cephe 

Doğal taş kaplama cephe yöntemi farklı renkte ve ebatlarda taşlardan oluşan ve oldukça sağlam dışarıdan gelen tüm etkenlere karşı dayanıklı olan bir dış cephe kaplama çeşitleridir. Dekoratif olarak da oldukça hoş görünen bu yöntemi bisküvi tuğlalarla uygulanması binaların zengin görünümlü ve açısından oldukça etkilidir.

Son olarak prekast dış cephe kaplama yöntemi silis kumu beyaz çimento cam elyaf polimer karışımı içeren dayanıklı hafif ve sağlam kullanışı ile en çok tercih edilen en yüksek dış cephe kaplama çeşitlerinden bir tanesidir. Şekillendirilebilir özelliğe sahip olan bu yöntem detaylı gerçekleştirilmiş tasarımlar oluşturulurken kolay kaplama sağlar.

Cephenizi Cam Elyaf Takviyeli Prekast Cephe Malzemesi Yapalım

Eski tip yapılarda gözlemlediğiniz pürüzlü duvarlar, küf ve rutubet soğuk havadan aşırı etkilenme, seslerin bir evden diğer evi net olarak geçişi ve buna benzer yüzlerce problem günümüzde oldukça yaygın olan cam elyaf takviyeli prekast cephe malzemesi ve sistemleri sayesinde oldukça kolay bir şekilde ortadan kalkmaktadır. Yeni sistemler sayesinde birbirinden farklı görünümde yapılar ortaya çıkmaktadır. Sizlerin de yapılarını muhteşem tasarımlar elde ettiğimiz bu malzemeden yapalım sizlerinde evleri ve inşaatları son döneme ait özellikler ve izler taşısın.

Mimarların ve mühendislerin son yıllarda en çok tercih ettikleri ve inşaatları görsel olarak daha hoş hale getirdikleri prekast sistemleri bir duş şüphenin diğer bir duş tepeden görsel olarak ve kullanılan malzeme açısından da oldukça farklı olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Plaka sistemler oluştururken hizmet alacağınız firmayı özenle seçmeli bu firmanın kaliteli malzemelerinden ve deneyiminden istifade etmelisiniz. Her geçen gün değerini kaybetmeyen ve uzun ömürlü olması dışında ısı ses ve görsel açıdan ve herkesin tercihi olan yeni yapılarının cam elyaf takviyeli prekast cephe kaplama sayesinde daha verimli kullanılır. Birbirinden farklı olarak tercih edilen  ya da diğer yöntemler yapı sahipleri olarak proje aşamasında belirlediğiniz şekilde tasarlanır ve İnşaat bu projeye bağlı kalınarak gerçekleştirilir. Yapılarınızı gereksiz yüklerden kurtaran bu muhteşem sistemleri daha yumuşak ve hafif dokularıyla inşaatlarınız da gereksiz yükü ortadan kaldırmakta hatta diğer beton ve tuğla örme duvarları ortadan kaldırarak tamamen duvarlarınızı bu hafif malzeme ile tamamlanmasını sağlamaktadır.

Günümüzde tercih edilen bu yöntemler ilk başta Avrupa'da ve diğer ülkelerde kullanılmaya başlanmış kalitesi ve görsel olarak sağladığı İhtişam görüldükçe ve ülkemize hem üretilip hem de yurtdışından tedarik sağlanmıştır. Bu ürünler yaygınlaştıkça ve stok ya da üretim fazlalığı sağlandıkça daha uygun maliyetler de siz İnşaat firmalarına sağlanmaktadır. Üstelik kullanılmaya başlandığı ilk zamanlardan çok daha uygun fiyata bu sistemlerin sağlanmasının bir nedeni firma sayısının artması ve rekabet ortamının artmasıdır.

Cam Elyaf Takviyeli Beton – GRC

glasfiberYeni sistem cam elyaf takviyeli beton prekast sayesinde eski dış cephe kaplama yöntemleri yaygınlığını kaybetmekte İnşaat işlemlerinin projeleri ve tasarımları değişmekte, yeni binalar yepyeni görüntüleriyle daha zengin bir görünüm kazanmaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler açısından değerlendirildiğinde homojen bir görünüm kazanabilen cam elyaf takviyeli beton normal betona oranla çok daha hafif olduğu ve içeriğindeki maddelerin yumuşak özellik taşıması nedeniyle kolay şekil alabilen bir yapı ortaya çıkmaktadır. Şekil almadaki kolaylık binaların dışlarında oluşturulan estetik görünümü daha da zenginleşmesini sağlamakta yapı ve tasarım çeşitliliğini binalara kazandırmaktadır. Mimarların oldukça sevdikleri yapı malzemeleri ile yapılan kaplama cepheler aynı zamanda ısı yalıtım açısından da kazanç sağlamak da kışın soğuğundan yazın sıcağından koruyarak evlerde rutubet oluşumunu engellemek de böylece ortamın hava ve oksijen kalitesini de artırmaktadır.
 Cam Elyaf takviyeli beton kullanımı arttıkça farklı tarzda tasarımların ortaya çıkması bunun yanında ısı yalıtımı ile bina yapıların iç ısısının korunması amaçlanmaktadır. Böylece kişilerin ısı yalıtımıyla kazanç elde etmeleri kaliteli ısınan ve rutubet durumunun ortadan kalktığı sağlanmaktadır. Özellikle kış aylarında ortaya çıkan yüksek doğalgaz faturaları nedeniyle yaşanılan mağduriyetler minimum seviyeye indirilmektedir. Düşük faturalar sayesinde kullanıcıların yüzleri gülmektedir.
Eski binalarda dış cephe sistemleri bulunmasa da daha sonra gerçekleştirilen mantolama ve diğer yöntemler ile Isı yalıtımlı dış cephe kaplamaları arasında yer alan prekast cephe ile çok daha kolay gerçekleştirilmektedir. Böylece eski binalarda yeni yüzler kazanarak aynı zamanda tasarruflu ısınma ve rutubetten kurtulma gibi kolaylıkları sağlamaktadır. Maliyet olarak her geçen gün azalan bu sistemler yaygınlaşmaya başladıkça firmalar ve teknolojinin ilerlemesi ile daha hızlı ve şimdi daha uygun fiyata hizmet alabilmeyi sizlere sağlamaktadır. Dış cephe sistemlerinde olduğu gibi iç yalıtımda da tercih edilen kaplama yöntemleri ısı tasarrufunu sağladığı gibi ses yalıtımını sağlamak da çok katlı binalarda ve özellikle yaşam alanında seslerin birbirlerine geçişini engellemekte böylece komşuların birbirlerine olan rahatsızlıklarını da ortadan kaldırmaktadır. Ses ve ısı yalıtımını sağlayan iç ve dış kaplama yöntemlerinde kullanılan cam elyaf takviyeli beton uygulamaları sizlere sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmaktadır.

metraj

Prekast Metraj Hesabı Nasıl Alınır

metrajPrekast Metraj Hesabı Nasıl Alınır?
Son yıllarda birçok mimarın, mühendisin ve müteahatin tercih ettiği dış cephe sistemlerinden biri olan prekast uzun ömürlü kullanılması, dekoratif olarak göze hitap etmesi ve uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlaması açısından en çok tercih edilen dış cephe kaplama sistemidir. Bu sistem uygulanmadan önce metraj hesabı nasıl alınır araştırılmalıdır. Çünkü detaylı hesaplama yapılmadığında firmalar arasında oldukça fazla fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Ancak bu hesap yapıldığında bir projede bazen birçok farklı sonucun çıktığı görülmektedir.
metraj hesabı nasıl alınır? projede hangi bölgelerin prekast cephe kaplama yapılacağına karar verilir? bu konular üzerinde durmak gerekmektedir. Projede bütün alanlar kaplama olacak şekilde hesaplandığında binanın çevresi ve yüksekliği hesaplanmalı bununla birlikte imalat detay çizimlerinden kalıb gören yüzey ölçülerini alarak basit bir işlem ile binanın cephe metrajı alınmalıdır. Ancak sizler bu hesabı yaparken birbirine dokundukları noktalarda ya da yanaklarda hesaplama yapmadığınızda eksik hesaplama yapıldığını görürsünüz.
metrajı hesaplanırken panellerin binanın yüksekliği ve metrekaresi ile çarpılması şeklinde yapılan hesaplarda fiyatın yanlış hesaplanması sorunu ortaya çıkmaktadır. Eksik hesaplamaların yapılması ve detayların fiyata dahil edilmemesi işlemin bitiminde sizlerin fiyat konusunda firmayla anlaşmazlığa düşmenize neden olacak ve bu nedenle hizmet aldığınız ya da fiyat karşılaştırması yaptığınız firmaların aralarındaki fiyat farkının ortaya çıkmasına neden olacaktır.
Sizler yapı sahipleri olarak projelerinizin dış cephe sistemlerini hesaplatırken pencere bölümleri içinde işlem yaptırmalı ve kaplama yapılmayacak alanlar olarak bu alanların bütün alanlardan çıkarılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde fazla kaplama sistemi ve bunun için daha fazla kullanımı hesaplattığınızdan fiyat farkının ortaya çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Görsel olarak tercih ettiğiniz sistemi aynı zamanda sizleri daha kalıcı çözümler ve yapınızın daha uzun ömürlü olabilmesini sağlayan en önemli kurallardan bir tanesi olduğunu düşünmeli metraj hesabı yaparken de diğer yöntemlere göre daha fazla para ödemeyi tercih ederek yine de bu sistemi tercih etmelisiniz. Bu kaplama sistemlerini tercih ederken sizler sistemin tasarımınıza ve yapınıza kazandırdıklarını hesap ederek daha mantıklı ve daha doğru tercih olduğunu görmeli böylece daha sağlam ve daha tasarruflu bir kullanım sağlayacak olan yapı ile müşterilerinizi ya da ailenizi buluşturabilirsiniz.

Prekast Cephe Kaplamasında Derz Dolgu Malzemesi


Prekast cephe kaplamasında derz dolgu malzemesi

Günümüz Şartlarında ve yapılarında  hergeçen gün dahada çok talepler almaktadır. Talep arttıkça siz değerli müşterilerimize doğru bilgileri aktarmak bizlerin görevidir. Prekast Montajı sonrası uygulanan silikonlama yada mastikleme işi Prekast Cephe işlerinde çok önemlidir. Adeta yapınızın can damarı olduğunu söyleyebiliriz neden mi. Eğer doğru malzemeleri seçersek yağmur, kar, tipi, rüzgar,donma, güneş ışınları gibi faktörlerden kesinlikle etkilenmezsiniz seçtiğiniz mastik donduktan sonra almış olduğu belli ağırlığa göre % 25 esnek olmalı ve kabarcıklar yapmadan kürlenen silikonlardan olmalıdır.

 

Derz Dolgu Malzemesi Standartları

İstanbul Prekast firmaları Satınalma yaptığınız Derz Dolgu Mazlemesi ‘ nin inşaata göre Dış Cephe Kaplama ‘ ya göre üretilmiş olması gereksimine dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde yukarıdaki yazdığımız tüm doğal afetlerden olumsuz bir şekilde etkileneceğimiz gayet açıktır. Dış cephe kaplama ‘ larında olması gereken standartlar aşağıdaki gibidir.

derz